tema: [Mobilni telefon] Xiaomi Redmi 3
Prikaz jedne poruke
Stara 20.3.2016, 21:17   #9
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Xiaomi Redmi 3

Kako se sve više "kontam" sa telefonom evo da prijavim još nekoliko sitnica koje mi se sviđaju u MIUI OS-u, kao i jedan bag koji sam otkrio.

Jako mi se svidelo otkriće da mogu swipe-om na dole da odradim lock aplikacije (ovaj mali narandžasti katanac na ikoni skroz desno) što znači da ona neće biti ugašena i izbačena iz memorije čak ni kada ručno stisnem closs all aps (tj. ovaj mali x ispod ikonica). Takođe pinch sa dva prsta pretvara obične ikone u prozore sa previewom.



A sada bag, telefon ima sledeća podešavanja prikaza ekrana, ali ih zaboravi tj. resetuje na default nakon gašenja ekrana. Malo sam istražio i reč je o poznatom bagu.



Ovaj bag me je lično pogodio pošto fabrička kalibracija vuče na malo hladnije boje a ja volim topliji prikaz. Ipak utehu sam našao u odličnom Reading modu, koji se može nameštatit po intezitetu, kao i da li će važiti za ceo OS ili samo odabrane aplikacije. A ima čak i svoj quick toggle. Na najmanjem intezitetu deluje gotovo isto kao kada se uključi Warm balans boja.



A pomenutim qick toggles se u opcijama mogu rearanžirati pozicije tako da sam na vrh postavio one koje najčešće koristim pa ne moram da skrolujem.



I za kraj, integrisani web browser radi jako brzo i lepo pa za sada nisam skidao nijedan drugi. Jedna od zanimljivih opcija je integrisani noćni mod.

Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
darac_kv (21.3.2016)