Prikaz jedne poruke
Stara 2.3.2012, 1:22   #14
anadjin
Član
 
Član od: 4.1.2010.
Lokacija: BG
Poruke: 41
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Red face Re: Pomoć oko konfiguracije

Što se tiče napajanja svi ste u pravu. Nije bacanje para na dobro napajanje iako je svako navedeno adekvatno. Ali kada se sa istima nateže onda valja naći neki kompromis. S obzirom da ne bih uzimao mini kućiše ni microATX, ok je i napajanje koje nije modularno, mada i u toj varijanti SS 520GB nije baš najpristupačniji..

Uglavnom za sada stvari stoje npr. ovako:

CPU: i3 2120
MOB: Asus P8Z68-V LX
RAM: 2x Kingston 4GB CL9 1333MHz DDR3
Hdd: SATA3 7200 500GB WD Caviar Blue WD5000AAKX
Video: Saphire 6670 1GB/DDR5
Napajanje: SS 520 GB
Kućište: V3 Black Edition/Windows
Optika obezbeđena

Ovo sve dođe oko 53k, tako da značajno probija budžet. Ali kao kapiram da bi sa ovim trebalo da imam miran san na duuže vreme, a pre svega u stabilnosti konfiguracije, pretežno za Adobe cs 5 (photoshop, illustrator, indesign, flash, dreamweaver.. video obrada-manje, igrice manje), koja će podosta da radi, pa ću pokušati da podignem limit. Ujedno ako ne budem uspeo, neke mi stvari trenutno nisu neophodne - grafika nije hitna, Hdd može da (ako mora) sačeka imam 1 kom 160GB Sata 300 (za prvu pomoć), za sada može da se radi sa 4 GB rama, eventualno nešto jeftinije napajanje.. Uz neke od ovih restrikcija stvar je podnošljiva.

Opet, iako sam više za i3 opciju, za budžet koji sam naveo, Mr. Garrison ideja sa APU-om je interesantna, pre svega zbog rešene grafike koja zadovoljava. Ok ja ne bih uzimao mini tower, micro ATX ali to nije problem. Sa SSD-om ću još malo da sačekam.


hmmm
anadjin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke