Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2007, 0:58   #89
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zanimljivosti sa naseg omiljenog foruma

@Dellion DDoS ne možeš da prijaviš jer ne znaš odakle u stvari dolazi komanda da se započne s napadom.

Zašto sam ja sve ovo ovako detaljno pričao?

Da bih vas naveo na razmišljanje i naterao da pazite šta radite. Znam mnoge naše članove koji su odlučili da sami negde postave svoj forum. OK, u redu, lepo je to probati, steknu se mnoga iskustva u širokom polju koje se kreće od administriranja baza, upotrebe weba, pa sve do menadžmenta, socijalnog inženjeringa i primenjene psihologije. Ali džabe sve to ako instalirate bušan softver pa navučete bedu na vrat i sebi i provajderu. S druge strane, ako se pazi šta se radi, i phpbb može da bude prilično siguran, samo ga ne treba puštati javno dok se ne stave svi sigurnosni plaginovi i pečevi i dok se sve detaljno ne isproba.

Moderator sam na jednom forumu koji je imao velikih problema sa botovima koji su, za početak, samo spamovali. Mnogo smo truda i vremena utrošili da zapušimo sve rupe, pa ipak povremeno dobijem mail u stilu "Obaveštavamo vas da se korisnik ZUIWERPRU ponovo prijavio, šta ćete da preduzmete povodom toga?" (ovo je stavljeno kao krajnja mera, ako bot ipak uspe da se prijavi, ali ne i da se registruje).

Poslednja ispravka: VojaM (20.9.2007 u 11:45)
VojaM je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
A M G (19.9.2007)