Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2007, 12:31   #15
Maladikt
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2006.
Lokacija: In
Poruke: 3.207
Zahvalnice: 840
Zahvaljeno 973 puta na 624 poruka
Određen forumom Re: [AAR] Vampire the Masquerade: Bloodlines

Stan preko puta Merkurijevog je bio prazan. Karson nije bio prisutan, ali je iz nekog razloga ostavio sam sebi poruku na automatskoj sekretarici. Iz nje sam saznao da je Arturov poslušnik u potrazi za nekim MekGijem. Pretraživši poštu lovca na ucene saznao sam da se njegov čovek krije u salonu za tetoviranje, koji se nalazio preko puta zgrade u kojoj sam prebivao. Ključ od salona sam našao na Karsonovom televizoru. Pre nego što sam izašao, još malo sam pronjuškao po stanu. Bio je tu jedan poveći sanduk koji je imao vrlo komplikovanu bravu, tako da nisam uspeo da je obijem. Sa jednog od zidova me je pohotno posmatrala Imalia, verovatno neki top-model, čiji je poster Karson držao u stanu. Čisto sumnjam da bi me tako gledala kada bi videla moju grozotu uživo. No, dosta perverznih misli, čitaoče, okrenuo sam leđa crnokosoj lepotici i zaputio se u salon.


Lokal je bio prazan. Ne našavši ništa u prizemlju, zaputio sam se u podrum salona. Tamo sam naišao na telefon koji je zvonio, pa sam, pošto nisam pronašao ništa vredno pažnje, podigao slušalicu.

Gospodin MekGi?, začuo se piskavi, muški glas sa druge strane.

MekGi trenutno nije ovde, ko ga traži?

Ovde je gospodin Gimbl. Imao sam zakazan sastanak sa gospodinom MekGijem, ali se on nije pojavio. A ko ste Vi?

Neko ko ga isto tako traži.

Aha, znači... znači tako.

Mogu li da Vam postavim par pitanja?
, upitao sam.

Naravno, svratite do mene. Moj lokal se nalazi na kraju Glavne ulice, to je jedan podrumski studio. Na vratima piše Gimblova prostetika. Samo pozvonite na interfon.

Piskutavi čovek sa druge strane žice je prekinuo vezu, a ja sam se, nemajući drugog izbora, zaputio u podrumski studio gospodina Gimbla. Pre toga sam svratio do kanalizacije gde sam sažvakao tri pacova. Ko je rekao da je vampirski (ne)život lak?

Pronašao sam lokal prateći dobijena uputstva. Kada sam ušao, dočekao me je čovek srednje visine sa veštačkom levom rukom umesto prave, koja je od ostatka njegovog tela odskakala kao trotinet od Ferarija.

Ah, iznenadio se kada me je video, nisam znao da ste Vi u takvom stanju. Ja, znate, pravim proteze i nisam stručnjak za plastičnu hirurgiju. Možda bi bolje bilo da se obratite nekome na lokalnoj klinici?

Ne, hvala. Ovo je moje prirodno stanje
, odgovorio sam. Šta mi možete reći o MekGiju?

Mislim da imam neke podatke u njegovom kartonu. Sačekajte koji trenutak
, rekao mi je i izašao iz prostorije.

Pošto sam se nalazio u čekaonici, zgrabio sam par časopisa koje sam prelistao čekajući docu. Međutim, dok sam privodio kraju treći broj Sveta Mekintoša po redu, primetio sam da se piskutavi čovečuljak predugo zadržao. Odlučio sam da ga potražim i kaznim zbog odugovlačenja.
Maladikt je offline   Odgovor sa citatom ove poruke