Prikaz jedne poruke
Stara 2.4.2010, 16:19   #1
dzambo
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.562
Zahvalnice: 186
Zahvaljeno 199 puta na 108 poruka
Exclamation Problem sa stabilnoscu (potrebna strucna pomoc)

OS: Win 7 x64

CPU: Phenom II x4 925
MB: 770-C45
RAM: 2x2Gb Transcend 1333Mhz DDR3
GC: ATI Radeon 5770 Sapphire 1Gb
HDD: WD3200AAKS, Samsung F3 500gb
Napajanje: Chiftec APS-550s 550W
2 ventilatora pull/1 push.

Masina je stara od sredine Januara 2010. Poceo sam malo da igram igre koje sam propustio zbog slabije konfiugracije pre ove. Poceo sam sa Bioshock sve u max, u native 22"... Zapucalo je mozda 3,4x. Nisam se obazirao zbog toga. Sledece sam uzeo da igram Company of heroes. Brzo sa uvideo da nisu problem patchevi ili neka nekopatibilnost sa W7 i tome slicno. Redovno je pocela slika sa zvukom da se frizuje. Sredio sam malo oko ventilacije, dodao novi ventilator i po prilicno sam oborio temp. svih komponenti kao i graficke. Nije bilo neko vreme ovih problema...
Djavo mi nije dao mira i odlucio sam da izvrsim testove stabilnosti konfiguracije. Za ovo mi je pomogao puno moj drugar Flamingos i ja mu se ovim pute i zahvaljujem sto je nemrzovoljno da sve od sebe da razotkriemo problem.

Radio sam sledece testove:
- 3Dmark 06 sve je ok proslo, skor oko 15000 poena.
- Cinebench 10 - ok.
- Blackbox 2.0 - ok.
Uglavnom testovi za rezultate, zatim prelazim na:
- Burnit test - radio je bio oko 3h za: RAM, CPU (math i simd), graficku 2d i 3d grafiku, HDD, sound. Za 3h nije se pojavila ni jedna greska. Napominjem da je bilo sve na defaultu, pokrenuo program, odabrao ovo gore, stavi na 100 i pokrenuo.

- Prime95 - Ovde nastaju prvi problem. U prvom probnom testu veoma brzo za par min se frezuje i mora reset. Zatim sam probao opet ali opet isti problem.
- LinX - Probavamo ovaj program. Posle treceg segmenta (3 linija) zapucava, takodje kratak period.

Flamingos ce se dalje nadovezati na ovu temu i reci svoje misljenje. Uglavnom kako sam ga razumeo misli da ploca nije adekvatna za ovaj procesor.

Zamolio bi da cujem i ostale ko bi imao i sta da kaze povodom ovih rusenja na testovima.

Poslednja ispravka: dzambo (2.4.2010 u 18:05)
dzambo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke