Prikaz jedne poruke
Stara 4.4.2017, 10:06   #550
Ilija1993
Novi član
 
Član od: 8.1.2017.
Poruke: 7
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Pozdrav ljudi . Imam jedan problem koji je mnogo komplikovan . Pa da krenemo redom .
CPU AMD A4 5300
GPU Powercolor Radeon HD 6790
RAM 2x4 GB 1866
PSU CM 500 W

Pre dva meseca sam pazario polovnu graficku karticu 6790 . Pre toga sam kupio i brendirano napajanje od 500 W tako da sto se tice kompatibilnosti tu nema problema . Kada sam ubacio graficku kartu u racunar i sve lepo povezao , Win 7 je sam instalirao potrebne drajvere i graficka je radila perfektno . Sve sam mogao da igram kao i sa integrisanom grafikom ali na mnogo visim detaljima . To je trajalo sve do pre par dana kada sam odlucio da instaliram Win 8.1 . Instalacija prosla normalno sistem lepo startovao , na flesu imao drivere za graficku i instalirao ih, da bi nakon restarta prosao bios , Win loading screen i kad treba da se pojavi log in screen tu je crn ekran i dalje nece . Restart ne pomaze , samo refresh system sa cd-a . Odlucim ja da instaliram Win 7 opet jer znam da mi je tu radila bez ikakvih problema . Pokrenem instalacijau kad ono 8-bitna grafika u samom Win 7 instaleru !!! Zavrsim instalaciju pokrenem Win 7 instaliram drivere i nakon restarta mi izlazi BSOD sa greskom 0x00000116 gde kaze da je resetovanje rezolucije displeja bilo neuspesno i pominje se fajl atikmpag.sys za koji sam istrazivao na netu i saznao da to znaci da je graficka vrisnula . Predpostavljam da sam kupio pecenu graficku ali zelim da cujem vase misljenje , hvala !
Ilija1993 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke