Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2020, 15:22   #22
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: savet za nadogradnju 5 godina stare masine?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
GTX 10xx pa naviše bi trebalo da podržava FreeSync. Zato sam ti predložio GTX 1060 6GB.

GTX 960 (koju i sam posedujem), na žalost, ne podržava.

Evo neke liste.
pa da. ali onda ako vec menjam grafu, mozda najjednostavnije da bude radeon.


Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Kako misliš koliko može da donese?
pa, nemam pojma koliko je freesync dobra stvar. nisam uspeo previse da zakljucim iz videa po yt.
u teoriji shvatam da on cini da sve bude tecnije jer RR prati FPS (i to kod mog TV-a vec od 20Hz ide), ali ne znam koliko to u praksi dobro ili savrseno funkcionise.
tipa... ako sam do sada gadjao 60fps da bih imao tecan gameplay, da li znaci da bi mi sa freesyncom bilo dosta i 30, 40...?
koliko je to dobra tehnologija?

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Polovno jeste uvek malo veći rizik od novog, ali što kažu - if done right, ne bi trebalo da bude problema. Naročito za CPU, to baš teško crkava. GPU bi ti verovatno zapao neki koji je mine-ovao, ali i to je ok.
ne znam, mozda bih i mogao.
mene dosta smara i prodaja mojih komponenti, tj. eventualno baktanje sa potencijalnim kupcem... ako bude neki razmazeni klinac ili nekome crkne pa uzme da me smara (a meni vrh radi sve vreme). i tako te stvari smarajuce.


Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
E ovo je problem jer je GTX 1060 6GB već knap za 1440p. Za tu rezoluciju minimum nešto ranga GTX 1660 Super / GTX 1070 da bi bilo iole future-proof, sem ako baš nećeš da smanjuješ detalje.
nije frka po koji detalj, ali svakako ne bih da mi za godinu dana opet bude malo. zato sve i mislim da sacekam malo, pa sve odjednom. eventualno grafu ako je taj freesync bas dobra stvar...

prakticno je i to bila originalna ideja. da ulozim malo para da dobijem freesync i sa njim (mnogo) tecnije igranje u igrama u kojima fps pada do 20, 30...
pa da dogodine ili cak one tamo onda menjam sve.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke