tema: LCD tv?
Prikaz jedne poruke
Stara 20.6.2008, 15:39   #8
Salezio
Član
 
Član od: 21.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 119
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Salezio
Određen forumom Re: LCD tv?

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
I meni je tata rekao da nadjem neki LCD da kupimo

Dakle, treba mi neki 40-42 incha i da je cena oko 70k. Najpozeljnija je toshiba ali mi recite sta jos valja da se gleda?
Skoro sam pazario LCD TV. Kao prvo LCD ili Plazma? Cesto pitanje. Posle dosta raspitivanja kod ljudi koji se time bave saznao sam da je LCD mnogo bolja varijanta jer ne samo da ima duzi vek trajanja vec i slika ne gubi kvalitet vremenom.
Koji LCD? Ako se odlucujete na prosecnu varijantu savetujem ono sto je najbolje u odnosu cena-kvalitet a to su Samsung i LG. Prave skroz korektne panele. Sony po meni prodaje samo ime i nista vise. Kvalitet slike jeste bolji ali ne toliko da bi televizor oprevdavao duplo skuplju cenu. Ako vec hocete da platite papreno i imate savrsenstvo od televizora Bang Olufsen radnja vam je na raspolaganju. Ja sam se odlucio za samsung varijantu. U cemu je razlika u modelima? Savaki renomirani proizvodjac ima drugacije vrednosti za kontraste, to je zato sto svi imaju neki svoj sistem izracunavanja kontrasta, glupost najveca na svetu ali dobro. Samsungovi televizori R serije su sasvim zadovoljavajuci po mom misljenu osim ako se nisi odlucio za varijantu Full HD sto vidim da nisi sobzirom na kolicinu para koju si naveo da si spreman da izdvojis za televizor. I S serija je skroz korektna. Drugarica ima samsung se40S81, ja nisam uocio neku vecu razliku izmedju mog i njenog iako je moj kao za klasu bolji po performansama. Verovatno na nasoj glupoj televiziji ni ne mogu da uocim.
I na kraju dolazimo do opsteg razocarenja? Zato sto je kod nas tolika greota imati ovakav neki tv a nemati potencijal da iskoristimo ono sto on zaista pruza. Prva stvar je sto je vecina nasih kanala cak i onih najgledanijih optimizovana za standardne televizore tako da ce na wide ekranu LCD-a svi izgledati mali, i debeli sa autowide opcijom, a ako gledate na zum modu gde ce slika biti normalnog formata , imace te odsecanje slike sa svih strana stim sto ce slika biti uzasavajuce losha. Tek kada sam kupio Sony PS3, povezao ga i na njemu pustio HD trailer shvatio sam cemu je taj televizor ustvari namanjen. Greota je gledati nase glupe kanale i samo se nervirati dok pri tome znate sta on zaista moze da pruzi. Zamislite da imate barem jedan HD kanal na kome pici basket ili fudbal. Koja bi to uzivancija bila.
To kod nas to nece biti slucaj jos duuugo vremena.
Jbg, Srbija.
Salezio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Salezio na korisnoj poruci:
radeizazgrade (29.9.2009)