Prikaz jedne poruke
Stara 12.5.2020, 17:41   #4
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Nacin cuvanja passworda

KeePass je solidno rešenje dok broj lozinki i uređaja koji moraju da se sinhronizuju ne poraste. Onda stavke kao što su nedostatak prave integracije sa browserima i izostanak bilo kakve opcije za automatsku sinhronizaciju baze među uređajima postaju košmar za održavanje.

Ja sam godinama koristio KeePass bazu skladištenu na Google Drive-u zbog lakše sinhronizacije da bih na kraju shvatio da strah od eventualne korupcije i užas pri bilo kakvom ažuriranju lozinki koje su već smeštene u bazi prosto nije vredan izmišljanja tople vode.

Zbog toga sam par godina unazad skinuo svoj tin-foil hat i prepustio da ljudi koji su plaćeni da čuvaju moje podatke sigurnim to i rade. Od tada za skladištenje svojih lozinki i drugih sigurnih podataka koristim isključivo 1Password.

Odmah da se razumemo, mesečna pretplata za ovaj servis je oko $3 (trenutno traje neograničen trial zbog ove bube koja nas je zadesila).

Šta 1Password nudi:

- pravu "end to end" i "data on rest" enkripciju - podaci su uvek enkriptovani a klijent jedini ima master ključ za otključavanje baze

- aplikacije za sve bitne platforme - instant pristup svim podacima sa bilo kog uređaja

- integraciju sa servisima za proveru "procurelih" lozinki itd.

- browser ekstenzija za sve poznate browsere - instant sinhronizacija lozinki između baze i različitih browsera (između Chrome-a, Firefoxa, Edge itd. na primer)

- 1Password od svog osnivanja 2006. nikada nije bio hakovan

Naravno, podrazumeva se da ako koristite bilo kakav 3rd-party password manager obavezno obrišete sve lozinke koje su skladištene u browseru (uključujuči i na samom Google-u) i da isključite pamćenje lozinki u browseru kako bi samo 1Password znao za njih.

Za $3 mesečno (ili trenutno besplatno), nikada mirnija glava.

Poslednja ispravka: Neutrino (12.5.2020 u 17:48)
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke