Prikaz jedne poruke
Stara 20.7.2017, 22:05   #123
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Ulaganje u komp vs. ulaganje u konzolu

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
Kakvo selektivno čitanje posta i citiranje...
Istrgao sam iz konteksta ono što je bitno za temu.

Citat:
Aibo kaže: Pregled poruke
To jeste, ali ih i poredim fer, sa trenutnim stanjem cena. Nije ni PS4 bio 220€ pre 4 god. nego ~400€. Mislim, uvek je bilo istina da čisto hardverski konzola vredi svaku paru... i više. ali iskreno, ovde se u temi razvila malo prevelika hajka na PC jer prosto nije istina da ili pljuneš 800+ € ili nemoj ni da razmišljaš. Ja u životu nisam imao toliko skup komp a itekako igram nove AAA naslove i malo mi je bezveze da čitam takve izjave.
Možda naizgled nisi nikad imao PC od 800+€ ali saberi koliko si apgrejda hardvera radio za te 4 godine da bi novije naslove pratio sa duplim frejm rejtom u odnosu na konzole, pa dodaj na tih početnih 440 (ili koliko je to već bilo) da bi došli do stvarne cene.

Edit: naravno oduzmi od sume cifre za koje si zamenjene komponente prodavao, ako je i toga bilo, da bi računica bila zrela i fer, za kraj.

Citat:
Rockstar kaže: Pregled poruke
Ма наравно, али треба некако "истерати" чињеницу да се, за играње актуелних игара које су купљене на легалан начин, конзола више исплати - кратко и јасно. PC нуде далеко више од конзоле а ако у једначину убацимо и перформансе - то је онда нешто сасвим друго. Али то кошта, за наш укус и превише, а управо се то "замера" конзолама (30 FPS и слично). И то не кошта 500 евра него знатно више, погледајте ове захтевније игре какав хардвер траже за 1080p/60, а да не причамо о вишим фрејм-рејтовима.
Amen.

Poslednja ispravka: ColdBoot (20.7.2017 u 22:29)
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke