Prikaz jedne poruke
Stara 6.9.2013, 15:55   #2
mare037
Deo inventara foruma
 
Član od: 16.11.2011.
Lokacija: Kruševac
Poruke: 7.286
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 2.448 puta na 2.073 poruka
Određen forumom Re: Kupovina novog televizora - potrebni saveti i pomoc...

Citat:
Laserstorm kaže: Pregled poruke
Hteo bih da ima odlicnu sliku, da je full HD, da mogu da koristim USB flash za gledanje filmova (mada ovo nije prioritet, jer u tu svrhu mogu da koristim i DVD player), da mogu da povezem laptop preko hdmi-a.
Sto se tice velicine slike, lomim se izmedju 32" i 37" i to zato sto sam relativno ogranicen prostorom i sto ce mesto za gledanje biti udaljeno nekih 3.5 metara od televizora.
Ukoliko ne skidaš full HD filmove od preko 8GB i gledao bi najviše analognu kablovsku, možeš odabrati i neki HD Ready model (ako bi televizor koristio i kao monitor svakako idi na full HD model). Za daljinu nemoj puno da brineš, kod mene je recimo na tih ~3.5 metra 42" 1080p plazma, i niko dosad nije rekao da mu je preblizu.

Što se tiče kvaliteta slike, sve zavisi od budžeta i prostorije u kojoj je tv. Plazma i dalje ima najbolju sliku za filmove, ali najviše joj odgovara prigušeno svetlo jer ti televizori ispred ekrana imaju staklo pa može doći do refleksije svetlosti na ekran ukoliko je svetlo preko puta poput prozora, lampi i ostalog (modeli iz višeg segmenta imaju filter koji umanjuje/eliminiše ovu pojavu). Sa njom bi dobio najveće uživanje u filmovima, ali ne postoje ispod 42" pa samim tim i otpadaju ako si ograničen prostorom. LCD/LED modeli su idealni jer imaju veliki izbor dijagonala i što trpe dosta osvetljene prostorije, dugo korišćenje kao zamenu za monitor i što dolaze sa tankim stranicama da je skoro pa celo kućište iskorišćeno za ekran. U zavisnosti od cene do koje bi išao, može se naći približan kvalitet kao kod plazme.

Citat:
Zaboravio sam da pitam, da li ovi moderni wide televizori dolaze sa svojim zvucnicima?
Uz njih idu zvučnici ali iskreno tek da su tu, tako da je kupovina dodatnih potrebna za pun užitak (pogotovo u filmovima).
mare037 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke