Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2021, 22:08   #1873
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 716
Zahvalnice: 521
Zahvaljeno 164 puta na 110 poruka
Određen forumom Re: S.T.A.L.K.E.R. Shadow of Chernobyl

Treba mi mala pomoc.
Uzeo sam SoC na Steam-u i probao prvo vanilu cisto da vidim kako ide i posle instalirao ZRP , onaj poslednji stabilan i to je OK.
Zatim sam instalirao original Weapon Renewel 3 i nemam pojma ni da li radi .
Probao sam i posle toga i igra je radila stabilno 10-ak minuta i zatvorio sam je da bi dodao jos jedna mod koji je patch za stabinost izmedju ZRP i OWH3 medjutim igra se rusi cim kliknem new game ili load svejedno.
Obrisao sam sve, i ispraznio ceo folder i sad ponovo radim instalaciju , deafault Steam folder ali prazan.
Instaliracu ZRP mod upustva su dobra i plus se vidi uz verziju igre da li je mod aktivan, nije problem.
E sad za OWR3 kunem se bolje da nema nikakva upustva nego ova koja ima jer sam ja izbagovan a ne igra.

Kad prebacujem "gamedata" folder u instalacioni folder SoC-a , imam "gamedata" i imam "gamedata_old " jer u upustvima za ZRP pise ako mi windows trazi dozvolu da "replace existing files" ne dozvolim nego preimenujem stari "gamedata" u "gamedate_old" i ponovo kopiram , dakle izricito kaze da ne radim zamenu postojecih fajlova .

Sada kada prebacuujem taj isti folder samo iz OWR3 moda trazi mi dozvolu za zamenu 17 fajlova i vecina su manji od postojecih. Probao sam sa "skip" i nista , igra ne radi.
U upustvima pise da prebacim "mod " folder (bas tako pod navodnicima) u instalacioni folder SoC . A u OWR3 postoji folder koji se zove OWR3_SOC I unutra "gamedata" foder i neki tekstualni nebitan za igru.
Ne mogu da znam ni da li je instaliran jer sam Stalker igrao kad je izasao nesto malo i prekinuo verovatno zbog nekog problema, tako da ako 100% ne uradim kako treba ili nemam neki jasan znak kao da pise npr da je mod aktivan ja necu znati da li je oruzje vanila ili modovano.
Kako da instaliram OWR3 u SOC ?
Evo i link moda
https://www.moddb.com/mods/original-...loads/owr3-soc
edit
Ps. Ok sad vidim da "gamedata_old" sam napravio kad sam drugi put pokusao da instaliram modove sad je sve cisto i samo imam jedan 'gamedata' folder koji sam prebacio iz ZRP . Sad treba da prebacim iz OWR3 folder istog imena i nisam siguran da li da dozvolim da zameni fajlove ili ne , ili prebacujem ceo OWR3 sa gamedata unutra ? I to sam uradio ali nije mi delovalo da se nesto modovalo pa je dosla gore opisana zbrka.

Poslednja ispravka: Koreli A. (4.8.2021 u 22:20)
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke