Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2007, 21:07   #119
ZoranM
Starosedelac
 
Član od: 29.4.2007.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 1.214
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 243 puta na 227 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ZoranM
Određen forumom Re: Problemi sa monitorom

Imam veliki problem sa monitorom ili mozda sa grafickom!!! Izvinite ako sam promasio temu, kad saznate u kakvim uslovima pisem bice vam sve jasno..
Radim ja danas u Visti i izgasim monitor (standardno), kad se vratim, da upalim, ali hoces, iako se pali zelena lampica slika je crna, a i nema pozadinskog osvetljenja. OK, ja iskljucim komp i monitor standardno pokazuje no signal. Ukljucim komp i dok se butuje sva slova plivaju i trepere, ako me razumete, sta hocu da kazem, dok na meniju monitora slova su kristalno jasna. Sve to i funkcionise dok ne prodje ucitavanje OS Xp(imam dual boot xp+vista), sve do tada rezolucija je 640x480, ali kad se poveca na standardnih 1280x1024 slika je crna bez pozadinskog osvetljenja. Posle provere kablova i ucitavanja def vrednosti biosa, pokrenem safe mode (na xp) koji radi na 640x480 i iskljucim hardware acceleration i sve ostalo smanjim, ali sve po proslom. Sve to izgleda da je problem sa grafickom, slika treperi i u safe mode, dok je meni monitora kristalno jasan, ali mi je cudno kako graficka uopste i radi. Graficka je v9520 (fx5200 gpu) sa pasivnim hladjenjem koja se dosta greje a ja sam je jos i malo klokno na xp, ali sam ovih dana radio samo na visti gde nije kloknuta.Inace na njoj nema nikakvih vidljivih pokazatelja kvara, sutra cu odneti komp kod nekoga da vidim gde je problem, pa rekoh da vidim sta vi mislite o ovom.
Hvala unapred..

ps Ovo pisem na 640x480 sa sve lebdecim slovima..
pps Inace sam planirao upgrade kompa - link.
ppps Monitor je philips 190c tft - jos pod garancijom.
ZoranM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke