Prikaz jedne poruke
Stara 25.12.2019, 0:19   #38
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: Zaledi se (blokira) nadograđen kompjuter

Izvini što kasnim sa odgovorom, ne otvaram ovu temu baš svakog dana.
Što se problema tiče, već dvadesetak dana je prošlo otkako sam BIOS vratio na podrazumevane vrednosti. Baš sve je bilo na default, čak i RAM bez XMP profila, pa je radio na 2133. Nije bilo nijednog zamrzavanja od tada.
Nisam apdejtovao BIOS, ostao je F40 sa kojim je ploča došla, samo sam sve vratio na početne vrednosti.

Da bih video kako će se nadalje ponašati, od pre nedelju dana sam opet ubrzao RAM. Uključio sam XMP, ali nisam ostavio 3000 MHz nego sam spustio na 2933. Razlika u taktu je neznatna (a pogotovo neprimetna u realnom radu) ali sam čitao da može da utiče na stabilnost.
Elem, i sa tim taktom sve radi sasvim dobro kao i dok je bio na 2133. Nijedno zamrzavanje. Sistem deluje veoma brzo i stabilno.

Igraju se igre malo više ovih dana nego ranije (Control, Forza Horizon 3, sa detetom Lego Batman) i sve radi veoma stabilno. Ali zamrzavanja su se ranije baš dešavala kad je kompjuter pod slabim opterećenjem, a ne kad se igraju igre. A ovih dana nisam mnogo koristio brauzere ili office. Ali jesam ih nešto koristio, takođe su koristili i žena i dete, i nije bilo nikakvih problema. Valjda tako bude i nadalje.

Poslednja ispravka: star-duster (25.12.2019 u 0:26)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku star-duster na korisnoj poruci:
galebns (25.12.2019)