Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2006, 4:08   #1
mad_skillz
XXXtreme
 
Član od: 13.1.2006.
Lokacija: Dorćol, šipka
Poruke: 5.244
Zahvalnice: 435
Zahvaljeno 732 puta na 520 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku mad_skillz
Određen forumom problem sa ramom i klokom procesora

nisam znao da li ovo spada u kvar ali uglavnom je problem pa rekoh da pitam
prvo da vas uputim u moj hardver :mba je epox nforce2 ultra , procesor sempron 2600+ socket a i giga rama , 2*256 samsung i 1*512 pqi , sve ddr400
imam 1 problem i 1 pitanje , pitanje je sad ne poznajem bash najbolje tematike latencija memorija ali znam da neshto tipa 3-6-6-9 je sporo , sad kako su ove 2 stvari povezane da objasnim , krenuo sam da klokujem procesor i stavio da je odnos magistrale proc. i rama 1:1 , i digao sam klok na neshto ispod 2 giga , i kad god podignem takt na vishe od 2 giga , rachunar mi prijavljuje nek greshku i restartuje se dok ja ne vratim takt na ispod 2 giga , to je problem ; pitanje se odnosi , meni u programu cpuz su prikazane latencije memorije razlichite za module jer 2 imaju iste taj od 512 i jedan od 256 , dok drugi od 256 ima malo sporije , i uglavom on prikazuje srednje latencije , koje sam ja spustio i sada iznose 2.5-4-4-6 a frekvencija je 178megaherca e sad ja ne znam da li su ove latencije dobre ili trebaju josh da se spuste , napon je 2.7V , pomislio sam da ovo nije povezano poshto memorija nije u dual-channelu , ranije sam semprona2300+ digao sa def.-a na 2.3 giga i radio je bez ikakvih kvarova ili anomalija , pa mi je chudno da dobrano jachi proc. pravi problem , dakle ako neko ima bilo kakvo reshenje da mi objasni za to i za ovu stvar sa latencijama
hvala
mad_skillz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke