Prikaz jedne poruke
Stara 16.8.2010, 13:08   #502
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Arch linux - za stare i nove korisnike

Instalirao sam ovu verziju odavde dakle ne netinstall nego core jer su upravo tu na sajtu rekli da core verzija obuhvata i sadrži u sebi 32bitni i 64bitni arch kao i netinstall.

Imam tonu problema s ovim početnim instalacijskim podešavanjima i slično : neće da mi prepozna net, ne može da odradi pacman - syu ni syy jer se nema odakle apdejtovati kad nije konektovan na net, sve mi izgleda do te mjere konfuzno i nezgrapno da ću morati postaviti sljedeće pitanje : ima li negdje da se skine iso fajl za distribuciju archa gdje je sve to već podešeno ili gdje instalacija teče glatko, bez toliko zbunjujućih konflikata i grešaka?

Šta god uradim dobijem neku grešku, sreća pa sam počeo sa instalacijom na virtuelnoj mašini.

Koristim wadsl preko kojeg sam i sada konektovan, pišem sa win xp sp3 na koji je instalirana ta virtuelna mašina i sam arch unutar nje, i arch ne može da prepozna da sam već konektovan na internet nego mi izbacuje grešku da nije pronašao nijedan protokol za konekciju ili šta već.

U priručniku stoji ovaj dio a čudi me što mi ništa od tih podešavanja nije tražio da kucam niti sam ih uspio ispravno dovršiti jer i dalje neće da se konektuje.

Probao sam s onom nekom komandom rtc dsl adsl start ili tako nešto al' džaba - neće.

Čitaću još malo, imam danas slobodnog vremena pa ću se malo pozabaviti ovom "problematikom" ali ipak više volim odgovor od čovjeka a ne od knjige.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke