Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2009, 1:21   #1
WhenDarknessFalls
Starosedelac
 
Član od: 15.11.2006.
Lokacija: Požarevac
Poruke: 1.874
Zahvalnice: 559
Zahvaljeno 794 puta na 489 poruka
Određen forumom [Dolphin] Resident Evil Remake i Resident Evil Zero konačno igrivi

E pa ovako, REmake i Zero su konacno igrivi na Dolphinu. Za neupucene, Dolphin je Gamecube/Wii emulator koji je od prosle godine open-source, pa svakim danom sve vise i vise ljudi radi na njemu...

Sredjen je bag sa transparentnim background-ovima, sredjen je swap disk problem, sredjen je frejmrejt... Jedini problemi na koje sam naisao je blagi pad frejmrejta na par prostorija u Rimejku, dok Zero radi bez problema (igrao sam nekih 3 sata, do malopre, i nisam primetio nista vredno pomena).

Evo i slika, Resident Evil Zero:



Resident Evil Remake:



Jedino sto ostaje da se sredi sto se tice emulatora je fix za stretch to fit opciju (vidite crne pruge dole i desno na fotkama), ali u principu moze i ovako da se igra. Inace, taj fix se ocekuje ovih dana, ekipa sa ngemu foruma trenutno radi na tome...

Link za Dolphin r2416 (provereno radi, sa tom verzijom sam napravio screenove sa Zeroa, dok je REmake sa druge revizije koju sam vec imao, mrzelo me da ponovo podesavam pluginove).

Za sve ostalo sto se tice emulatora, pluginova, podesavanja itd -> http://forums.ngemu.com/dolphin-discussion/

E tako, sad imamo zanimaciju dok RE5 ne dodje...


Poslednja ispravka: WhenDarknessFalls (25.2.2009 u 1:38)
WhenDarknessFalls je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku WhenDarknessFalls na korisnoj poruci:
dacajak (25.2.2009), Marko Radonjic (21.9.2009)