Prikaz jedne poruke
Stara 29.4.2016, 12:13   #22
vetar.
Starosedelac
 
Član od: 23.5.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.644
Zahvalnice: 246
Zahvaljeno 225 puta na 185 poruka
Određen forumom Re: Nintendo NX

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Vec neko vreme Nintendo prati neka negativnost, zasta su sami krivi. Wii U je fail i zbog Nintendove politike prema YouTube sadrzaju, zbog region lock-a, zbog nedostatka nekih bitnih streaming servisa za video sadrzaj. Nisam video nikakvu promenu po pitanju nekih od ovih politika, iako Nintendo nije jedini koji radi slicne stvari najvise se recimo prica o Nintendu kad skinu neki video ili pocnu da ubiru novac od reklama sa nekog videa na YouTube-u. Nekoliko velikih youtubera je reklo da NIKAD nece uraditi review za Nintendovu igru i to se vidi. Skoro da je nemoguce naci opise i komentare o Nintendovim igrama na youtube-u. Ako nastave tako, nece dobro da im se pise ni po pitanju NX-a.

Nikad nisam napisao nista po slicno Nintendo je dooomed. Nije, samo vrlo lako mogu da promene strategiju. Posle pokemona, sad i Fire Amblem kao i Animal Crossing dobijaju svoje mobilne verzije. Ako one pocnu da donose neke znacajne kolicine novca, a NX bude fail, sam izracunaj sta moze da se dogodi, bez da preterujem. Nekad, u vreme Iwate, sam mogao da kazem da se tako nesto nece dogoditi. Sad, iako kazu da slede Iwatinu viziju, nisam tako siguran.
Osnovni razlog zašto Nintendo prati negativnost je zato što im je trenutna konzola najmanje popularna i najlošije prodavana konzola u istoriji.

To što si nabrojao su sve manje bitni razlozi zašto je Wii U faile, Wii U je imao mnogo veće probleme koja sam već nekoliko puta spominjao: totalno promašen i slab marketing i branding (po meni je ovo najveći razlog zašto je Wii U faile, i dalje ima nekih ljudi koji misle da je Wii U neka vrsta dodatka za Wii), loši launch i 1st year naslovi, suša igara, ne konkurentna cena, gamepad koji nije imao svrhu, snaga konzole i loš tajming izbacivanja konzole, 3rd party koji je napustio konzolu u prvoj godini...sve ovo su mnogo bitniji razlozi zašto je Wii U tako loše prošao u odnosu na one koje si ti nabrojao.

Većinu razloga koje si nabrojao nije baš moguće ili jednostavon ispraviti u sred generacije (osim YouTube politike), a za region lock su rekli da razmišljaju da ga ukinu sa novim hardverom.

Nisi rekao bukvalno Nintendo je doom ali budućnost Nintenda na osnovu tvojih komentara deluje priično mračno.
Mobilne igre su logičan potez koji je prvi upravo Iwata najavio, handheld nikad više neće biti tako jak kao DS zbog mobilnih uređaja, tako da moraju da traže dodatne izvore prihoda.
Uspeh na mobilnim uređajima može značiti da će im to postati bitan deo poslovanja, ali to ne znači da će odustati od konzola i igara za njih, oni čak i sa Wii U-om zarađuju novac.

Poslednja ispravka: vetar. (29.4.2016 u 14:06)
vetar. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke