tema: [Mobilni telefon] HTC Wildfire
Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2010, 1:41   #6
treci
Veteran
 
Član od: 17.8.2007.
Lokacija: Uzice
Poruke: 572
Zahvalnice: 124
Zahvaljeno 79 puta na 74 poruka
Određen forumom Re: HTC Wildfire

I ja sam ga uzeo preko telenora, ali na 6 meseci. Ovo mi je prvi android telefon i prvi telefon sa ekranom na dodir. Jos sam u fazi upoznavanja.
Da krenem prvo od interneta u telefonu gde sam se prvo izgubio. Trebalo mi je sigurno skoro sat vremena da provalim gde se iskljucuje sinhronizacija za aplikacije preko mobilne mreze. Osnovni pretrazivac je ocajan u odnosu na operu koju sam kasnije ubacio. Wi-Fi sam savladao bez ikakvih problema, dok sam imao poteskoca sa "plavim zubom" zato sto nisam znao kako da prihvatim bilo sta sto mi se salje. Kasnije sam i to skontao
Na ekran sam se prilicno privikao ali imam jos problema zbog cevapa. Rezolucija ekrana malo smeta kad se pregledaju neke stanice na internetu i to je jedina mana za sada.
Kamera je solidna i ono sto sam primetio je to da su slike bolje (ostrije sa manje "snega") kada se stavi na 3Mpix nego na 5. Video snimci nisu nista posebno i njihov kvalitet je kao na vecini telefona sa kamerom od 2-3Mpix.
Na telefonu nema srpski jezik, tako da ko je planirao da uzima telefon da ne ocekuje ovu ne toliku bitnu stvar (bar za mene).
Jacina zvona je prosecna i u nekim situacijama je bas tesko cuti da telefon zvoni. Vibracija je prilicno slaba. Sto se tice radia on je prilicno dobar, kao i slusalice koje idu uz telefon.
Povezivanje sa kompom je lako i tu nema problema. Transfer podataka na memorijsku karticu je u proseku 6mb. Kartica je dosla u paketu sa telefonom i njena velicina je 2gb.
Baterija mi je izdrala 1 dan sa intenzivnim koriscenjem. 1/2h slusanja muzike i radia, oko 2h interneta preko wi-fi, 1h vremena proveden sa kamericom, oko 15 minuta razgovora i 10 sms-ova, a ostatak vremena je cackano po ostalim opcijama. Baterija se potpuno napuni za 2h 30min.
Ne znam da nisam sta zaboravio ali to je to za sada. Uglavnom zadovoljan sam telefonom i preporucujem ga.
Neka neko predlozi neke dobre aplikacije za pocetnika
treci je offline   Odgovor sa citatom ove poruke