tema: [Mobilni telefon] Nokia E71
Prikaz jedne poruke
Stara 14.6.2010, 23:32   #40
Partybreaker
d-_-b
 
Avatar korisnika Partybreaker
 
Član od: 13.10.2007.
Lokacija: 127.0.0.1
Poruke: 5.317
Zahvalnice: 1.626
Zahvaljeno 2.307 puta na 1.520 poruka
Određen forumom Re: Nokia E71

Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
Nimbuzz ti je za FB, Skype, MSN
...a ima i dobro odrađen Twitter.
Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
Instaliraj neki FExplorer ili Xplore - to su ti programi kao Total Commander
Negde sam pročitao da FExplorer mora da se instalira na specifičan način - petljanje sa IMEI kodom, odnosno da ne postoji "jedinstvena" i jednostavna instalacija...? Više mi se dopada FExplorer (koji sam koristio na Nokiji N-Gage) nego X-plore.

Citat:
IDzO kaže: Pregled poruke
No Red Close ukoliko neces da ti se program zatvori kada izlazis na crvenu lsusalicu
Ovo je interesantno jer vraća uspomene na stari Symbian. Ali mislim da nema potrebe zbog toga što postoji Home dugme (kućica) koja ima tu funkciju...

@Bryan Fury

Stavi na listu i:

  • Opera Mobile 10 - za surf preko WiFi-ja. Opera Mini ide preko proxyja, pa sporije radi od Opere Mobile kada ulaziš na net preko WiFi-ja (odnosno kada ne moraš da štediš kilobajte). Osim toga, čita srpska slova (Č, Ć, Š, Ž, Đ...) za razliku od Mini, koja ih zamenjuje kvadratima. Takođe ima manje bagova sa zumom i tako dalje.
  • Fring - za razgovor preko VoIP-a. Telefoniranje na taj način bi teoretski trebalo da je džabe, mada nisam siguran u to jer sam postpaid, pa nikako ne mogu da proverim. Ali mislim da je makar jeftinije. Primera radi, razgovarao sam solidno dugo iz Češke sa Srbijom i račun mi nije bio veći od 800 dinara za 7 dana boravka. Fring može da posluži i kao mesendžer, ali je Nimbuzz bolji.
  • YouTube aplikacija. Ja sam je dobio uz novi firmware, ali sam je naknadno updateovao. Moram priznati da je prilično dobro odrađena i mnogo je jednostavnije koristiti nju nego default browser.
  • Calcium - u slučaju da bi želeo jednostavniji kalkulator od Nokijinog.
To su programi koje ja koristim trenutno, pored Nimbuzza, Garmin Mobile XT i X-plorea. Probao sam još neke poput:

  • Capree iON Battery Timer - beleži podatke o bateriji, prikazuje u procentima koliko je preostalo i tako dalje.
  • Metro - služi kao primitivni PlanPlus. Upišeš startnu lokaciju i cilj, a on ti prikaže kojom linijom beogradskog GSP-a možeš tamo da stigneš.
  • Best Torch - mislim da on ima veze sa korišćenjem ekrana kao baterijske lampe.
  • Panoman - slikanje panorama. Nisam uspeo da ga instaliram.
  • WeFi - detaljniji prikaz WiFi rutera. Takođe je zgodno što pomoću njega možeš da nateraš telefon da se kači na određeni ruter. Zgodno kad je tu gomila zaključanih i jedan otključan sa slabim signalom koji se povremeno izgubi.
  • Phone Guardian - sa njim ima neka fora da pri promeni SIM kartice pošalje SMS na broj koji ti definišeš. Praktično poslednja nada za slučaj da ti neko ukrade telefon.
Druga tura programa mi se ne nalazi trenutno na telefonu, pa ih nisam naveo kao obavezne, ali mogu da budu zanimljivi.

Inače, dao bih ti link ka sličnoj temi na Benchmark forumu, ali im trenutno ne radi forum...
Partybreaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke