Prikaz jedne poruke
Stara 24.3.2020, 3:24   #319
HSVstoned
Deo inventara foruma

Član od: 29.9.2009.
Zahvalnice: 1.589
Zahvaljeno 1.080 puta na 773 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Citat:
Auh, to je baš bald statement Naručujem ih čim prođe ovo ludilo, kao i taj nastavak.
Evo jos jedno poredjenje.
TR sajt je Senn Momentum in-ear ocenio sa 8/10.
ATH-CKX9 (iz iste cenovne klase) sa 9/10.

DT6 (18$) u sustini mogu na crtu ATH-CKX9 (85€), i po materijalima/izradi (mada me manje nervira ATH kabl, manje se petlja, ali nije izmenjiv), i po zvuku. Zajednicko im je da zvuce odlicno ali primetno drugacije, sto je u principu plus tako da sam zadrzao oba modela. U poslednje vreme nekako vise koristim ATH, verovatno je do trenutnog ''raspolozenja'', generalno jesu malo bolje ali DT6 imaju nerealno dobar odnos cene i kvaliteta.

Problem moze da bude veliko variranje zvucne signature, u zavisnosti koje gumice/nastavci se koriste (fabricki namontirane crvene treba izbegavati, zvuk je ''nerealno'' brz, prezasicen detaljima, pomalo hladan). Smesno zvuci ali ovako jeftine slusalice traze sto bolji plejer/telefon, DAC/AMP da bi pruzile maksimum u smislu kvaliteta zvuka, uz to su i najzahtevnije in-ear koje sam probao (2x3 drajver sistem, verovatno zbog toga).

U slucaju da ih neko koristi sa stock crvenim nastavcima, da slusa 128-192kbps mp3 (ili muziku su YT), i sve to preko nekog telefona sa neubedljivim audio kvalitetom.. vrlo lako moze da bude razocaran sa DT6, odnosno to ce zvucati lose. Ali ko namesti odgovarajuce gumice iz fabrickog pakovanja (obicno su to crne, srednje velicine), i upari DT6 sa dobrim lossless plejerom/telefonom/DAC+AMP.. onda ce zvucati nestvarno dobro za taj novac.
HSVstoned je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku HSVstoned na korisnoj poruci:
Akumu (24.3.2020)