Prikaz jedne poruke
Stara 7.4.2017, 13:04   #1
mpasd
Novi član
 
Član od: 6.10.2009.
Poruke: 8
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Telekom - Otvaranje portova

Potrebno mi je da otvorim port za tunngle da bi mogo da se povezem s drugom. Takodje sam poceo da ucim web programiranje i treba mi da otvorim port da mi mogo nekom da posaljem ono sto napravim(zbog testiranje).
Pokusavao sam sve sto sam naso na netu i siguran sam da su dobro upisani portovi u podesavanjima, ali jednostavno ne radi.

U telekomu su mi rekli da mora da se uzme staticka ip adresa kod njih, sto kosta dodatnih 600 dinara mesecno, ne pada mi na pamet da im dajem tolko. Ali sam ovu informaciju dobio od lika sa saltera, koj mi izgledao kao da nema pojma o cemu pricam.

Jel ima neko ko trenutno ima internet kod telekoma i da je pokusavao da otvara portove...?
Jel istina to da oni blokiraju portove osim ako se ne uzme staticka ip adresa kod njih...?
Ako blokiraju otvaranje portova, jel postoji neki nacin da se to zaobidje i da mogu da hostujem igru preko tunngle...? (za sajtove sam naso ngrok, ali to nije trajno resenje...)

U pitanju je EchoLife HG520c... Zastareo modem.. da li bi mozda novi modem resio problem...?
mpasd je offline   Odgovor sa citatom ove poruke