Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2009, 17:18   #1
Ivan452
Veteran
 
Član od: 25.7.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 772
Zahvalnice: 33
Zahvaljeno 189 puta na 152 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ivan452
Određen forumom Priča PortProsledjivača



Da. Razumem, postoje blogovi i forumi psihijatrijskog tipa za lecenje frustracija preko interneta. Ali nekolicina vas koji budu videli ovu temu pre nego sto je moderator ugleda i obrise nadam se da ce te naci dovoljno ljubaznosti u svoj srcu da mi oprostite na ovaj izliv psihicke neuravnotezenosti. To jest ne bih ja vas ni zamarao sa ovim, da je postojala mogucnost da usmerim jednoj personi, ali to nije bilo moguce jer je Inbox privatnih poruka disableovan(zivi sam dokaz da je to bio dobar razlog).

Prica kaze sledece...

Radio sam na nekom client/server programu. Nista profesionalno, vec za vezbu.
Da bi server radio mora da "slusa" konekcije preko odredjenog porta, a posto posedujem ADSL ja taj port moram i da prosledim. U ovom slucaju to je bio port 8901. I radilo je.
Potom me je zaintrigiralo kako bi to bilo moguce odraditi klijent na mobilnom. I posle 3 dana, i dosta tutorijala, uspeo sam nesto da uradim...Medjutim, klijent kada ga pokrenem u emulatoru je hteo da salje poruku,a kada ga pokrenem preko mobilnog nije hteo da salje samo da prima... Bilo mi je tu nesto cudno... Medjutim, ostavim ja sve to na par dana. Posle 2 dana, opet nesto pocnem da cackam, kad primetim da sada aplikacija ne moze da se poveze na kompjuter preko porta 8901.
Udjem u podesavanje rutera, kada vidim da ni jedan port koji sam do tada prosledio ne funkcionise.

Pretrazio sam gomilu domacih i stranih foruma. Procitao celo uputstvo modema, i jos gomilu stvari na intenetu I svaku informaciju ili uputstvo sto sam uspeo da nadjem ja sam i pokusao.
A to se posle 2 dana odprilike svelo na sledece:

1. Prosledim novi port – nece
2. Obrisem sve portove, pa prosledim novi – nece
3. Vratim modem na FactorySettings, pa prosledim port – nece.
4. Dodelim mu javnu adresu – nece
5. Updateujem firmware modema – nema promene
6. Disableujem UpnP – nece
7. Enablujem UpnP – nece
8. Iskljucim Windows Firewall – nema promene
9. Iskljucim AntiVirus – nema promene
10. Probam sve ovo preko Linux-a - nece
11. Pristupim modemu preko Telneta i prosledim portove – nece
12. Pristupim modemu preko Telneta iskljucim mu skroz Firewall – nema promene
13. Pristupim modemu preko Telneta u vratim na FactorySettings - nema promene
14. Hardverski vratim modem na FactorySettings - nema promene
15. Vidim da aplikacije koje mogu da koriste UpnP rade, i probam da skinem program koji bi tako prosledio odredjeni port – nece
i svih ovih 15 opcija u kombinaciji jedno sa drugim.

na kraju kao poslednja nada:
16. Zovem tehnicku podrsku. Cekam 15 minuta uz onu iritirajucu muziku, dok mio glas ponavlja „Jos 2 minuta“. Javi mi se neka devojka kojoj sam prvo objasnjavao 5 minuta sta hocu, da bi mi na sve to rekla „Ne znam ja sta je to. RESTARTUJ MODEM“.
17. Restartovanje modema – nece.

I posle sve toga, krenem po forumima, da otvorim nove teme.
Otvorim jednu na ovom forumu. Otvorim sutra...nema je.
Kazem: „Godine te stigle. Izlapeo si“.
Otvorim je ponovo.
Kad posle par sati zakljucana i moderator odgovara sa porukom tipa „Vasa prosla tema je bila obrisana jer postoji dovoljno tema o portforwardingu. Koristite search.“. U trenutku kada vidim recenicu „KORISTITE SEARCH“ , meni se javlja ponovo glas u glavi devojke koja mi govori „RESTARTUJ MODEM“.

Tako da, dragi moderatoru pre nego sto obrises, zakljucas temu ili odgovoris recenicom ekvivalentnoj "RESTARTUJ MODEM", molim te koristi SEARCH tako da budes sigruran da resenje postoji na forumu, ili prepusti nekom kompetentnijem da odluci o sudbini teme.Hvala
Ivan452 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke