Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2019, 16:27   #138
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Topping DX3 pro ukratko - vrlo lepa i kvalitetno napravljena sprava sa korisnim daljincem, ekranom i gomilom funkcija. Wireless konekcija radi odlično sa telefonom, bez prekida i ja ne čujem bilo kakve gubitke u kvalitetu zvuka kada slušam tako. Što se samog zvuka tiče ima dobro pojačalo za slušalice ali prilično razočaravajuć line-out izlaz tako da ga ne bih preporučio ako treba da bude čist DAC izvor u ozbiljnom stereo sistemu sa pojačalom i zvučnicima.

Malo detaljnije o zvuku:

Za slušalice može da se bira low-gain i high-gain mod. Low-gain zvuči otvoreno i tečno, vokali su prominentni i topli, ima svega što treba. U poređenju sa NX4 fali malo dinamike i udara basa. High-gain mod dodaje vrlo primetnu žišku i živost, slušalice praktično počinju da igraju na glavi, sve zvuči dinamičnije i moćnije... moćnije i od NX4. Samo glasovi izgube malo onu prethodnu punoću i detaljnost. Ja bih lično High-gain mod koristio za većinu stvari - rock, pop, blues, igre, filmove... a low-gain za lagan jazz, vokaliste i akustičnu muziku.

Kao line-out DAC može da se koristi sa kontrolom jačine zvuka u 100 koraka (pogodan kao pre-amp) ili kao čist DAC bez kontrole. Kako god se okrene, zvuk je solidno detaljan ali na tanjoj strani i bez dovoljno dinamike. Dakle na nivou SMSL Idea i Sabaj Da2. Kao multifunkcionalna sprava, to je možda ok, ali sa obzirom na cenu, fensi DAC čip... ovo mi dođe kao hladan tuš. Praktično svi Topinzi koje sam do sada probao zvuče bolje uključujući D10.

Malo slika:



YT video:
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Aibo na korisnoj poruci:
DukeofSerbia (5.2.2019), HSVstoned (5.2.2019)