Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2019, 19:52   #136
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pristupačni USB DAC-ovi

Voleo bih HD7 da čujem nekada baš, rekao bih po tome što ti pričaš da su one ipak primetno bolje od HD681. TR-90 takođe nikada čuo nisam pa oko toga ne bih imao šta da kažem zaista.

Da ne budem pogrešno shvaćen, super su meni HD681, za svoju cenu pa i za malo veću cenu. Ali, npr. uzmem jednu običnu bas gitaru kvalitetno snimljenu, pustim je na HD681 i čujem lepo toplo brundanje, a ako čovek brzo svira note se stapaju jedna u drugu i tako lepo toplo brundaju zajedno na sve strane... na DT990 sa druge strane čujem brze pojedinačne note, i gde počinju i gde prestaju i teksturu u njima koja potiče od brujanja žice. Pa nedostatak punoće u glasovima na 681 recimo... Razlike tog tipa nijedan ekvilajzer ne pegla. Pošto sam HD681 imao i držao ih na baš dobrom izlazu od HRT-a i HK pojačala... znam gde im je plafon preko kog ne mogu da preskoče pa ne znam šta da im se radi i zato sam taj svoj par poklonio nekome a ja nastavio da tražim sreću. Jedini logični zaključak koji mi se nameće je da taj poljak iz nekog razloga nije čuo DT990 na način na koji bi trebalo i da krajnje nesvesno pravi vrlo loše zaključke. Da li on inače pominje ostatak sistema, muziku, fajlove?

Poslednja ispravka: Aibo (19.1.2019 u 20:01)
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke