Prikaz jedne poruke
Stara 13.7.2011, 8:50   #20
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.223
Zahvalnice: 669
Zahvaljeno 1.199 puta na 930 poruka
Određen forumom Re: Koji laptop kupiti

^
Pisem u okviru ove teme ne generalno o biznis korisnicima i ne bih prosirivao diskusiju na njih - biznis korisnici tj velike firme se kao po pravilu odlucuju za intel procesor i graficko "ne ATI" resenje. E sad, covek je lepo rekao da zeli iskljucivo i3 procesor i nijedan drugi. Ja sam samo predlozio da razmotri i AMD varijantu. Za 400-450 eur moze da uzme sasvim korketno AMD + ATI neintegrisano resenje (mnogo bolje od i3+integrusa intela), no dobro - njegov je novac njegov je i izbor.

Citat:
A izmedju jednog 4200 radeona i GMA HD je skoro nikakva razlika
Ponavljam ti - samo na papiru tj u testovima. Intel x3100 je navodno bio bolja kartica od ATI xpress 1100 (na svim testovima i u Doomu 3 npr) - stvarna upotreba je pokazivala da ga ATI oduvava kao tri puta brzi. Praksa, bas kao i ranije, daje sasvim solidnu prednost ATI-ju jos uvek mada razlika jeste manja nego pre. Imao sam prilike da vidim (radim) na obe varijante a jednu od tih i posedujem na drugom laptopu. Intelovi drajveri su jos uvek "zeleni"i ne mogu se nikako porediti sa katalistima. Za kucnu varijantu je AMD+ATI daleko jeftinije i jos uvek nesto bolje resenje.

Poslednja ispravka: Laskaris (13.7.2011 u 9:03)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke