Prikaz jedne poruke
Stara 18.6.2009, 17:49   #9
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: Ideja za web-školu programiranja

Ja ako sada pocnem da pisem u "odbrani" moje prvobitne teme izlozene na pocetku ovog posta, verovatno ce mi biti zakljucan post!

Ili, cak sta vise, ako pocnem da u detalje da obrazlozim zasto sam mislio da je moja ideja bolja od ostalih (nisam pri tome imao na umu da sve bude na srpskom, slazem se da bez znanja engleskog programer nije "kompletan") - dobicu verovatno OPET kritiku od redakcije foruma da - postavljam DUGE i OBIMNE postove!

Posto me neki korisnici ovde krive za SPAMOVANJE (a samo sam izlagao svoje misljenje / ideje) onda - stvarno vise ne znam sta da mislim / kako da se ponasam (na ovom forumu)

Pre priblizno 3 dana sam dao obecanje jednom administratoru da necu vise nikad pomenuti nista sto je iole vezano za starije Windows operativne sisteme, NORTON antivirus i jos neke druge moje "ljubimce" medju Softverom, a ova tema bi koristila programersko okruzenje iz sredine ili kraja 80-tih godina (poceo bih sas BASIC-om i td) sto se pak - sada kosi sa mojim vec datim obecanjem administratoru!

Nisam osoba koja voli da prekrsi SOPSTVENO obecanje, zato sada ne znam kako (i da li uopste) i da nastavim sa OVIM postom (?)

U principu, skontao sam da je ovaj forum mesto na koje je dobro doci, predstaviti problem koji korisnika muci, sacekati eventualan odgovor na izlozeni problem, onda se (ako se odgovor dobije) tom korisniku lepo i kulturno zahvaliti, i potom obavezno samo se diskonektovati i ne biti na ovom forumu vise!

Ideja za skolu programiranja je bila originalna, u mnogo cemu originalnija od prezentovanog linka (za koji, slazem se - mnogi nisu culi, pa ni ja), ideja je bila da prosecan korisnik ako vec ima racunar, da ga ucini i KORISNIJIM nego sto jeste, NA PRIMER:

- Da jedan prosecan veterinar zna koristiti Excel, ako ne i da napravi malu aplikaciju u BASICU (ili nekom drugom, za pocetnike adekvatnom programskom jeziku) koja bi resila njegove dnevne potrebe u ordinaciji (i slicno)

Ovo sa veterinarom je samo ilustrativan primer.

Ne mogu vam opisati koliko sam ljudi video da na svom poslu (radnom mestu) imaju racunar na 2 ili 3 gigaherca ("zver" u poredjenju sa onim koji ja imam u svojoj kuci) a bez obzira na to - i pored takve "zveri" na stolu - i dalje koriste DIGITRON i to SVAKI DAN za poslove koje rade SVAKI DAN!

Oni (takvi ljudi) ne znaju da koriste ni Excel za jednostavni rad sa statistikom i/ili prosekom (sto je po mom misljenju nesto najjednostavnije u Excelu) a kamo li Acces, a o programiranju u necemu tako jednostavnom poput obicnog Qbasica, Visual Basica, Just-Basica, i ostalih pod-varijanti - Nemaju pojma!

Ideja je bila za takve profile, besplatno, a meni je trebalo dosta (desetak najmanje!) neutralnih primera, savremenih i u danasnje vreme interesantnih, na osnovu kojih bi bazirao obrazlaganje (ucenje) tehnika programiranja.

S tim u vezi mozda cu i uraditi.

Samo - ako uradim ovakav sajt (recimo da ga uradim) kako cu javiti da isti postoji?!

Mislim, na ovom forumu ne smem da kazem da je Norton Antivirus (po mom misljenju, i za mene) dobar, najbolji koliko ja znam.

Takva recenica se odmah tretira kao spam i reklama za Symantec.

Sta bi bilo ako bih onda napisao nesto poput: "Hej, dodjite na moj sajt, ADRESA je TA-i TA", onda bi me drugi forumasi verovatno najurili i banovali!?!

(u prevodu - izgubio sam volju!)

Ne sekiram se (bar - trudim se da se ne sekiram), samo sam izgubio volju.

Dobijam vise mailova kritike (recimo za Bioritam, programcic koji sam uradio cejfa radi) kako je to "reklama za moj mail" nego mailova ikakve podrske (makar i sugestija!)

S postovanjem

Brana
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke