Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2011, 18:00   #14
federer
Veteran
 
Član od: 15.9.2008.
Lokacija: Rudo, Bosna i Ercegovina
Poruke: 825
Zahvalnice: 447
Zahvaljeno 51 puta na 42 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku federer Slanje poruke preko Skypea korisniku federer
Određen forumom Re: Nintendo "Project cafe" (Wii 2)

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
Wii 2, ali vec je poznato da se tako sigurno nece zvati, ce biti moguce igrati na E3 sajmu ove godine! Hardverski ce biti sigurno jaca konzola od PS3 i XboX360, e sad kad covek pogleda nije ko da je potreban nesto mnogo bolji hardver. XboX 360 graficki procesor je baziran na cipu ugradjivanom u x1900 ati kartice, a wii 2 ce imati cip ugradjivan u kartice serije 4000, dakle to jeste ogroman skok, jedino se ne zna da li ce podrzavati DX11! Procesor ce biti poboljsana verzija onog sto je u Xbox-u, ali postoje spekulacije da ce biti mozda baziran na AMD Fusion teknologiji, dakle da ce imati i AMD procesor!

Verzije konzole vec postoje, podeljene su najvecim svetskim izdavacima, i trenutno se prave igre koje ce biti na lansiranju konzole. Prema nekim informacijama konzola ce biti dostupna u martu sledece godine, ali ja mislim da ce ciljati na praznicnu sezonu. Najverovatnije nova GTA igra izlazi i za ovu novu konzolu, prema nekim glasinama NINTENDO se trudi da osigura exkluzivu, videcemo!

Najbitniji je novi kontroler koji ce izgleda biti i hands held konzola u istom! Bice moguce prikaciti kontrolere sa wii-ja sigurno, i verovatno nece biti pravljena neka nova verzija wiimote kontrolera, vec samo novi kontroler koji ce biti slican kontroleru za GC sa ekranom u sredini!

Toliko od mene za sad!
De bre, konzola jeste kompjuter ali nije PC, nije to potpuno isti hardver kao na PCju, uopšte nema DirectX API jer kao prvo neće biti na Windowsu, a i da portuju MS ne bi dozvolio. I da, neće se garant zvati Wii 2 jer Nintendo nikad nije išao brojevima kao Sony nego je uvijek bilo drugo ime. Kada izađe ta nova konzola, biće hardverski jača, ali za godinu dana će izaći novi Xbox i novi Playstation, tako da će opet zaostajati, jer će oni biti sigurno jači od Nintendovog crapa. E da, Xbox je izašao 2005., mora biti skok.
federer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke