Prikaz jedne poruke
Stara 21.2.2015, 21:11   #6
Boban_Surogat
Novi član
 
Član od: 10.12.2014.
Poruke: 6
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Konfiguracija za audio - DAW build

Citat:
tomas kaže: Pregled poruke
kada je u pitanju daw sistem onda ti otkljucan procesor nista ne znaci jer brzina nije toliko bitna koliko je sirova snaga samog procesora (6,8 ili 12 jezgra) i kolicina ram memorije (sto vise to bolje ).
U suštini je to to, plus obavezni audio interfejs. Mislim, da imam dovoljno para, ne bih mnogo razglabao na ovu temu, samo bih ispazario neku dual xeon aždaju na "kulturnom" taktu.

Doduše, ne treba potcenjivati visoke frekvencije, pogotovu u budžetskim sistemima. U projektima sa malo više sintisajzera(dakle, gde samo matematika u procesoru formira zvuk) i brda efekata na pojedinačnim trakama(simulacije pojačala, delay, reverb) zna solidno da pomogne visok klok. Čak sam na jednoj c2d spravi koja je služila kao "izvor zvuka" za digitalni klavir skratio latencu tri puta tokom sviranja kroz TruePianos sintetički klavir tako što sam ga digao sa 2 na 2.6Ghz. Matora sprava da bi bilo merodavno, al eto.

Verujte mi da sam od sinoć razmišljao i o sklapanju neke AMD FX mašine, al uvek me odvrati ono ustaljeno "ne ide amd za zvuk", zatim nedostatak integrisane grafike, grejanje i potrošnja(s druge strane pričam i o klokovanju intela, ughh, kapiram da i ne bi bilo neke razlike u potrošnji) i budućnost am3+ soketa(al kapiram da mi kupovinom haj-end AMD-a i ne bi trebao neki značajan apgrejd). Najveći mi je problem što nemam gde da probam više konfiguracija i da utvrdim koja mi radi posao za najmanje para.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Pogledaj kod mene na profilu desktop koji koristim kao DAW, relativno niskobudžetno rješenje
Solidna sprava, znaš li možda kako se taj procesor bori sa projektima ovog tipa:

1)
-desetak parova gitarskih traka(simulacija pojačala, kompresor, eq na svaki par, plus 2-3 reverb send kanala), desetak vokalnih traka(barem eq i kompresija po kanalu), VSTi bubanj sa 8-9 traka, opet na svaki kanal pojedinačno eq i kompresija plus neka mađija od plagina, i 2-3 reverb send kanala,
-3-4 sinta(Massive, Sylenth1, Reaktor ili nešto slično),
-2-5 Kontakt biblioteka, red veličine od 100MB do gigabajt
ili jednostavno
2)
-naguranih 10-15 Kontakt biblioteka, standardan polusimfonijski projekat, gudači, trubači, klaviri, perkusije, ambijentalni paketi itd.


Ma, nema druge, ispada ssd iz priče, uleće normalno napajanje i kućište, nek ostane Z97 ploča i 4460, pa bože zdravlje, kad se odlučim na apgrejd, imaću lufta da uzmem ozbiljan procesor, pa i da ga kloknem.

Zahvaljujem svima.
Boban_Surogat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke