Prikaz jedne poruke
Stara 19.7.2018, 20:34   #305
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Re: Linux alternative za Windows

Citat:
Space Beer kaže: Pregled poruke
Mislio sam pre svega na kućne korisnike. Ja bar ne znam nijedan cloud servis koji nudi 1TB za 5€ mesečno. Ja sad 100GB plaćam 7€ mesečno. I VoIP servis koji nudi 60 minuta za određene destinacije. Zaista mislim da je to odlična ponuda, kome treba i kome odgovaraju MS servisi

Ne znam kako ide licenciranje za firme, ali i da je isto toliko, to je 500€ mesečno za firmu, tj. oko 0,5% izdvajanja za plate (bruto). Što je odlična inveticija ako će ti taj softver povećati produktivnost. Takođe je zanemarljivo u poređenju sa bilo kojim drugim ozbiljnim softverom
За већи број лиценци (нпр. 100) увек се преговара и увек се добијају повољније понуде, то се не купује преко интернета. Сећам се да сам још раније читао о тим моделима продаје, чак је и СК писао о томе ако се не варам (а моћни Google то пронађе из прве -линк-).

Office 365 је стварно врхунска понуда али кад већ причамо о овој теми, синоћ сам деинсталирао Office 2016. Пошто ми је укључен update а простора на диску све мање испоставило се да се Office 2016 раширио на чак 12 GB! Пошто користим само Word са времена на време, то наравно није ишло па сам ставио Libre.
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke