Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2010, 22:24   #15
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Laptop za dizajn

Citat:
entrarkia kaže: Pregled poruke
Samo da javim utiske.

Na kraju sam uzeo Dell Studio 1537, CPU P7450 na 2.13GHz, sa 4GB rama, 500hdd, HDMI izlaz (koji je trenutno nebitan skroz), integrisanu graficku (koja je imala i na Toshibi)...

Od 4GB mi pise da je vidljivo/u upotrebi samo 2GB, verovatno zato sto sam instalirao Win7 x32 a ne x64 koji bi trebalo da registruje svih 4GB kao upotrebljivo.

Garancija je 12 meseci sto mu ne ide u prilog, mada i za Lenovo G550 mi je isto toliko.

I jedna stvar koja mi se isto dopada, a ima je i u spomenutom Lenovo, to je pomeranje monitora, tj. malo teze se "otvara" laptop i pomeranja su ravnomerna i kod zatvaranja i otvaranja sto npr. nije bio slucaj na npr. novom Asusu koji sam gledao pre par dana.

Hvala svima jos jednom na vremenu i zelji da pomognu.
Nadam se da ce nekom koristiti ova "recenzija" koliko-toliko.

pozdrav
Piše ti da je samo 2 gb upotrebljivo iz razloga što 32bitni Win7 prepoznaje maksimalno 3 gb memorije od kojih kod tebe 1 gb "otpada" na integrisanu grafiku koja "uzima" taj 1 gb po potrebi za GPU memoriju.
Potpunu snagu laptopa ćeš iskusiti na 64bitnom sistemu uz adekvatne drajvere i imaćeš prepoznata sva 4 GB rama i moći ćeš ih koristiti ako isključiš opciju gdje ti grafička karta "uzima" taj 1 gb rama za svoje potrebe,jer si sam rekao da ti jaka grafička kartica ne treba.
Malo teže otvaranje i zatvaranje su odlike novog laptopa i to će da se "razradi" vremenom ako budeš potezao,a ako ne budeš previše "silio" laptop onda će ti duže potrajati i biće ti kvalitetnije za korištenje.
Garancija od 12 mjeseci je po mom mišljenju sasvim OK,mada bi bilo bolje da je duža ali nema veze.

U ime svih koji su ti pomogli sa odabirom laptopa,pa i u svoje lično ime,na tvoje "hvala" reći ću "nema na čemu,bilo nam je drago što smo ti pomogli" i poželjeti ti sreću s korištenjem novog laptopa,i da ti dugo potraje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke