Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2010, 14:02   #12
entrarkia
Novi član

Član od: 3.10.2009.
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Laptop za dizajn

Da vas ne davim i uzimam vreme bezveze, jer mislim da sam blizu da prelomim za ovu Toshibu Satellite L500-1XU i to iz sledecih razloga:

- nacin placanja (mogu da je platim u ratama bez kamate, sto znaci da ne mora odmah da se "skrca" 50.000rsd, vec malo-po-malo;
- i3;
- 3GB DDR3 (jes da nije nesto puno, ali je DDR3 makar a ako moze (a verovatno da moze) da se kasnije nadogradi jos memorije...
- HDD je mogao i veci, ali za "sporedni" racunar sasvim je dovoljno ovih 320GB;
- graficka kartica... ta je - koja je, tu nema drugog resenja, a i ne treba mi nikakvo ludilo jer 100% necu nista slozenije raditi na laptopu, vec na desktopu;
- nece biti igrica;
- nece biti 3D-a ili video editing-a i sl.
- radice se u Illustratoru i Photoshopu, i to ne glavni poslovi, vec neke dorade, sitnije stvari tipa seckanje fotografija, sitno sredjivanje kolora, vektorski poslici... znaci ne bih ga silio da radi kao desktop racunar, vec samo kao dopuna njemu onda kad ne mogu vise da sedim za stolicom ili kad bih da izadjem negde van kuce i sl.
- gladali bi se filmovi povremeno, muzika, Office, antivirus, sitni programi za ovo-ono, rezanje diskova... znaci, najobicnije "kancelarijske" stvari ako izuzmemo filmove

I to je to.

Ako mislite da ova Toshiba moze sve to da ispuni, samo klimnite glavom i resena stvar.
Ukoliko mislite da ne moze, onda cu morati dalje da tragam na polju CPU-a i RAM-a.
entrarkia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke