Prikaz jedne poruke
Stara 20.9.2006, 14:25   #16
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: Razgovori o fotografiji · Kako do boljeg snimka, do uspešnijeg rada?

Citat:
Simke kaže:
ima puno primera u svakodnevnom životu gde se neko kretanje u desno smatra napredovanjem ...
  • možemo uzeti za primer bušilicu kod koje se glava sa burgijom upravo tako kreće, udesno je prodor u materijal...
  • udesno pojačavaš zvuk na raznim uredjajima...
  • udesno uključuješ ringle na šporetima...
najverovatnije ima i suprotnih primera ali sad ne mogu da se setim...


e, sad to bi se moglo protumačiti kao primenjivanje sile od sebe,
kao neka zaštita od povredjivanja... tako je počelo, nisu uvek sve naprave bile tako miroljubive i nežne ...
ujedno tajna je u ljudskoj anatomiji, recimo ruci koja odlazi od tebe prilikom odmahivanja ili pak usmeravanja i prenošenja neke sile ...
Simke dobri su ti primeri kao i tumacenje da je smer s leva na desno napredovanje ( naveo si nekoliko primera ) mada ja to vidim daleko slozenije i nazvao bih evolucija.
Zasto? Prvo kazaljke na satu upravo se krecu tim smerom. Ako je vreme dimenzija i oznacava razvitak ljudskog roda ( evolucija ) onda shodno opstem zakonu i ljudi su podsvesno upravo odabrali taj smer kretanja kao ispravan sto i jeste tako.
Ako se osvrnemo na moj predhodni post o levoj i desnoj hemisferi mozga, dobija se sasvim logican zakljucak.
A on bi otprilike bio ovakav. U pocetku ili nastanku ljudske vrste covek je vise koristio intuiciju i osecanje za recimo opasnost nego sto je racionalno razmisljao. Dakle koristio je vise levu nego desnu stranu. Tokom evolucije u ljudskoj svesti dolazi do promena koje ukazuju da smer razmisljanja i delovanja krece od leve ka desnoj racionalnoj hemisferi. Dakle potpuno prirodan proces.
Hiljadama godina ucen svesno/nesvesno on krece sa leve na desnu stranu i odredjuje taj princip kao opsti princip. A primere ste sami vec naveli. Tako da nista nije slucajno vec ima svoj smisaoni tok.
Nadam se da sam bio razumljiv.
A obecanje o filmu i fotografiji ispunicu kao sto sam napisao. Ustvari sve je povezano u jenu celinu samo treba naci tu nit i protumaciti je.
Pozdrav drustvu.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke