Prikaz jedne poruke
Stara 21.3.2019, 21:28   #217
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: nVidia Turing

Citat:
Lex987 kaže: Pregled poruke
Najveci problem je sto nema jeftinih (polovnih) i7 procesora za tvoj socket. Novije igre i dalje traze jak single-core, ali sada su potrebne i solidne multi-core performanse. Nekada je 2C/4T bio puna kapa, danas novi optimum za igranje postaju 4C/8T ili 6C/6T, naravno sto veci klok to bolje.
Uzeo sam nedavno i7 4790 (prodao i5), i planiram uskoro da kupim bas GTX 1660-Ti/1070, mozda cak i RTX 2060. Nece tu biti bottleneck-a, ali ovo je verovatno poslednja generacija grafickih kartica koju Haswell i7 moze da prati, za 2-3 godine prodajem sve i uzimam ono sto ce tada biti aktuelno.
Kapiram da je Ryzen 5 1600/2600 bolji all-round CPU u odnosu na Haswell i7 4790, tu nema mesta za raspravu, ali kada je gaming u pitanju nema bitne razlike, isti rang. Ne zelim da bacam pare na novu platformu ako necu dobiti znacajno bolje performanse (gaming).
CPU Overall gaming rating (GTX 1080-Ti)

Dodaj jos 8GB RAM-a, i prati oglase. Pojavi se povremeno polovan Skylake i7-6700 (prodas i5, doplatis).
Malo kad bolje razmislim, šta znam, neće ove stare i5 sa 4 core-a tek tako lako postati neupotrebljive, ja mislim. Realno, možda uzmem gtx1660 običnu, mada moram i tu da povedem računa da nađem model sa DVI izlazom, pošto mi je i takav monitor.
I naravno još 8 GB RAM. Pa dokle bude moglo da piči, neka piči. Očekujem bar tri godine, ionako je meni lifecycle računara na svakih 5-6 godina kad sve prodajem i uzimam novo.
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke