Prikaz jedne poruke
Stara 26.1.2020, 1:19   #1
Echo
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 419
Zahvalnice: 34
Zahvaljeno 72 puta na 48 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Echo
Određen forumom HDMI to VGA kabl problem - da li postoji ikakvo resenje?

Pozdrav ljudi. Imam stari CRT monitor, Philipsov - bas dosta je mator tako da mislim da nije bitno koji je tacno model u pitanju. Dao mi ga je prijatelj kao zamenu za moj monitor koji je crkao.

Problem je nastao jer graficka uopste nema VGA izlaz. Nabavio sam HDMI to VGA kabl, a zatim i DVI to VGA kabl, medjutim problem postoji sa oba kabla.

O cemu se radi?

1. Svaki put kada upalim komp, monitor ostane ugasen. Na zvucnicima cujem kako se sistem podize, medjutim lampica idalje blinka kao da je u stand-by - s tim sto monitor nikako ne moze da se probudi. Problem "resim" tako sto izvucem i uvucem HDMI kabl iz kucista. Proradi odmah (tada ga dakle prepozna) medjutim to mora da radim pri svakom paljenju.

2. Druga manifestacija problema je sto mi se monitor na svaka dva i po minuta ugasi na dve sekunde, a zatim odmah upali i "normalno" nastavi sa radom - i za to vreme u pozadini cujem onaj zvuk za found new hardwere (kao kada ubacis flesku), medjutim dole desno nema nikakve ikonice da je bilo sta novo pronasao. Dakle, cujem samo taj zvuk, gasenje i paljenje od dve sekunde i onda monitor "normalno" nastavi sa radom. Nekada se tako ugasi 2-3 puta za redom u razmaku od 15 sekundi.

Rezolucija mi je 1024 X 768, medjutim probao sam i sa vecim rezolucijama, ali to nije resilo problem.
Echo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke