Prikaz jedne poruke
Stara 5.5.2011, 11:09   #59
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Problem sa pokretanjem računara?!?

Pozdrav svima,
imam problem sa MSI 648 AGP 8X pločom (crvene boje, ne znam oznaku pošto sam vidio da postoje L, HT i druge ali stvarno nigdje na ploči nisam vidio tu oznaku - il' ne postoji il' sam ćorav).
Naime, u navedenu ploču je ubodeno sljedeće :

Intel 2.66 GHz pentium 4 proc
1x512 MB RAM
1XHDD 40 GB
neka lijeva zvučna karta
neka lijeva lan karta
CD drive
floppy drive
napajanje 450 W msi

Pri paljenju mi se kompjuter pali potpuno "lutrijski" - evo recimo juče sam 10 puta pokušao da ga palim u intervalima od po 15min do pola sata raspona i 9 puta mi nije uspjelo uz "bipove" iz ploče - jedan dug beep u većini slučajeva.
Zamijenio sam CMOS bateriju novom, nakon čega me je pustio na setup Ubuntua čiji je cd bio prethodno ubačen od prvog pokušaja paljenja.

Ubuntu završio setup, ja sav sretan, on tražio restart, puknem restart i - PONOVO NEĆE DA SE UPALI

Skinuo sam bios sa linka ali zaista ne znam da li je to taj, niti sam pokušao da ga apdejtujem - najviše bih volio preuzeti i pokrenuti ovaj live update utility ali mislim da on radi pod Windowsom i da se ne može pokrenuti iz biosa.

Šta da uradim da bih normalno upalio ovaj kompjuter?
Ram je testiran i uredno prepoznat, napajanje daje dovoljno struje, procesor nije čačkan, stoji na defaultu i brzinom i ostalim parametrima.

Hvala na bilo kakvoj pomoći...
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke