Prikaz jedne poruke
Stara 17.4.2010, 23:58   #1
FiresnakE
Veteran
 
Član od: 20.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 502
Zahvalnice: 127
Zahvaljeno 80 puta na 51 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku FiresnakE
Određen forumom Problem sa Realtek HD Audio drajverima.

E ovako problem je sledeci, drugu je racunar bio u servisu i sta god da su mu tamo radili totalno su ga osakatili. No to je nebitno da ne duzim sa tim, racunar je dosao kod mene na reinstalaciju sistema.

Sve je uspesno odradjeno, instaliran WinXP SP3, i svi drajveri kako treba osim zvuka. Ploca je ASUS M2N-X, graficka ASUS nVidia 7600 256MB, procesor AMD Athlon 64 X2, ostatak smatram da je nebitan.

Problem je sledeci, svi drajveri se instaliraju bez problema, osim zvuka, cak i kad ubacim disk od maticne ploce na kome bi trebalo da su originalni drajveri, nece da ih prihvati, i dalje prijavljuje da je nasao novi hardver, a u sistemu zvucnu prijavljuje samo kao "PCI Device". Na sajtu proizvodjaca je receno da je u pitanju "Realtek ALC883 High Definition Audio Azalia CODEC" cip, ali i nakon temeljne pretrage ovog drajvera nijedan nije proradio.

I ranije sam imao istih problema sa ovom integrisanom i mrzim je iz dna duse, ali ranije sam uspevao da pronadjem drajver, cak su jednom radili i Intelovi drajveri, ali sada jednostavno nece. I nijednom nisu radili drajveri koji su obezbedjeni na disku proizvodjaca, tacnije na disku od maticne ploce, uvek sam morao da skidam nove.

Da li je neko imao slicnih problema?
Ili ako neko ima istu plocu da mi nekako prosledi drajvere koji rade, bio bih veoma zahvalan.
FiresnakE je offline   Odgovor sa citatom ove poruke