Prikaz jedne poruke
Stara 11.9.2014, 23:33   #3
choi
Veteran
 
Član od: 11.7.2006.
Poruke: 507
Zahvalnice: 145
Zahvaljeno 151 puta na 95 poruka
Određen forumom Re: King’s Bounty: Dark Side

Ja sam konacno krenuo pre par dana da ga igram i mogu reci da mi je prilicno interesantan.

Jeste da i dalje izgleda kao ekspaznija za prethodne nastavke, ali su ovaj put uneli nekoliko novina da igra bude dovoljno zanimljiva.

Velika promena je sadrzana u samom naslovu.
Po prvi put je igrac u ulozi "zlih sila", ali sa manje/vise istim zadatkom. Spasiti svet od narusavanja balansa dobro/zlo, tako sto ce pobiti na mapi svaku zivuljku koja naginje na "light" stranu .

Interesantan je i proces napretka kroz igru, gde igrac ima svojevrsnu "bazu" za koju vrsi regrutaciju razlicitih heroja koje prevodi na tamnu stranu ("Come to the dark side") ili ih ubedjuje da rade za istu.
U samoj bazi igrac pomaze u organizaciji prozivodnje razlicith tipova jedinica i sama ta pomoc zahteva prilicna ulaganja (i novcana i u novom tipu "quest itema" - zatvorenicima).

Interesantno je koliko su podgili troskove za obavljanje pojedinih zadataka. Sad je uobicajeno da ti razni likovi traze 100000 valute da bi obavili neki posao.

Mozda najveca novost je odredjen stepen nelinearnosti u samim zadacima.
Veoma brzo po zapocinjanu igre, broj aktivnih kvestova prelazi cifru od 10 i samo raste kako se napreduje kroz igru (moja je procena da sam sad na pola igre i imam aktivnih 30 kvestova). Veliki broj tih zadataka je opcionog karaktera i ne mora se zavrsiti, ali me ipak to vuce da pokusam da resim svaki. Pojedini zadaci mogu da se zavrse na razlicite nacine (pogotovu je to slucaj gde ti traze razne princeze).
Takodje dosta tih kvestova traze cesto vracanja na vec zavrsene/ociscene lokacije/ostrva.

Inace, kod mene igra ima tendeciju izletanja na desktop pa mi je preslo u naviku da snimam posle svake borbe. Na pocetku igre sam imao veci problem sa tim (bas cesto izletanje), ali kako sam malo napredovao dalje kroz igru, i to izletanje na desktop se prilicno proredilo.

Sto se tice balansa jedinica, nisam primetio neku razliku u odnosu na ranije delove, ali jos nisam probao ni delic jedinica (vidim da ima nova jedinica koja deluje bas jako - jahacice zmajeva, ali jos nisam dosao do toga da imam novca da ih unajmim ).
choi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku choi na korisnoj poruci:
Ekiman (21.9.2014), salealexic (17.9.2014)