Prikaz jedne poruke
Stara 5.11.2015, 15:11   #2
zchira
Član
 
Član od: 28.1.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 197
Zahvalnice: 48
Zahvaljeno 55 puta na 25 poruka
Određen forumom Re: Kodi/XBMC + Raspberry Pi 2

Na redu je dosao drugi raspberri pi na kome bi bio instaliran Kodi.
Za to svrhu sam iskoristio OpenELEC.
To je linux koji bootuje direktno u Kodi.
Sva podesavanja se obavljaju iz Kodija direktno i nema potrebe za konzolom i ceprkanjem po config fajlovima.
Lako se instalira (nareze se image file na sd karticu i to je to). U pi sam udenuo mrezni kabl i povezao preko HDMI na TV.
Kada sam to uradio, prikacio sam na Pi-jev USB tastaturu i misa da bih mogao se krecem kroz menije i tu je nastalo prvo prijatno iznenadjenje!!!
Mis i tastatura su nepotrebni jer se sve moze da se obavlja preko daljinskog upravljaca od TV-a!
Za to je potrebno da TV podrzava HdmiCEC standard, a to je skoro svaki tv (neki proizvodjaci ga drugacije zovu. Kod LG je Simplink npr).

Sledi konfigurisanje lokacija gde se nalaze filmovi, serije, muzika. Tu sam podesio da te lokacije budu na onom mreznom harddisku kojim upravlja prvi Pi.
Time se dobije da cim se neki film/serija skine odmah bude vidljiv na Kodi-ju.

Usledilo je instaliranje raznih plug-inova za kodi.
Recimo plugin za download titlova (openSubtitles, titlovi.com i podnapisi.net imaju svoje pluginove, mada podnapisi ne rade).

Dalje, instalirao sam pluginove za youtube i vimeo. Pluginovi omogucavaju gledanje klasicnog TV-a postane dosadno.
Tako sam instalirao plugin za razne gaming sajtove (IGN, gamegurmania), koji omogucavaju gledanje game review-a i vesti iz te oblasti, zatim engadget za gledanje emisija i vesti iz IT sveta... tu su i plug-inovi za tv stanice koje mozda nemate na svojoj kablovskoj (russia today, al jazeera)... itd...
I sam sam napravio 2 plug-ina, za TV N1 i za PartizanTV, mada oni nisu na zvanicnom repozitorijumu plug-inova i moraju rucno da se instaliraju.

Postoje i plug-inovi koji rade nesto slicno kao popcorntime, ali nisam ih isprobao.

Zakljucak:
Kodi razbija i raspberry pi razbija i zadovoljstvo je koristiti ovaj sistem.
Preporuka svakome!
zchira je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zchira na korisnoj poruci:
LoneWolf (5.11.2015)