Prikaz jedne poruke
Stara 28.12.2017, 16:00   #1
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.295
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Šta vam se svidelo a šta nije u 2017-toj

Dakle da čujemo šta vam se to svidelo u vezi sa trendovima ove godine a šta nije? Čime ste oduševljeni a čime razočarani?

...

Evo da otpočnem sa par ličnih utisaka:

Svidelo mi se

Sviđa mi se što svi brendovi počinju da vode računa o kvalitetu izrade i kod nižih klasa, pa je aluminijumsko kućište sada potpuno normalna stvar čak i kod pristupačnijih telefona. Krenulo je prethodnih godina od kineskih proizvođalča ali se ove prelilo i na starije proizvođače, pa smo npr. dobili odlično izrađene unibody Galaxy J5 i J7, što je pre par godina bila samo mašta.

Drago mi je da su svi moderni čipsetovi vrlo štedljivi pa telefoni sa Snapdragon 625, 630, 450... postižu odlično trajanje baterije čak i sa baterijama umerenog kapaciteta. Dodatni plus je što se telefoni sa ovim čipsetovima skoro uopšte ne greju.

Neki od midrange čipsetova, npr. Snapdragon 660 su toliko moćni da prosečan korisnik skoro ne može da primeti razliku između njih i flagshipova SD 8xx.

Ne sviđa mi se

Zaista mi se ne sviđa konstantan trend rasta ekrana. Nekako sam progutao 5" ali sada je i to u izmiranju, svi noviji modeli počinju od 5.2 pa naviše. Najnoviji Redmi 5 ima 5.77" a 5+ 5.99", dok se 5" fura samo u Low budget telefonima koji su hardverski i dalje na nivou od pre par godina.

Drugi trend koji mi se ne sviđa je 18:9 ekran. Ne vidim i ne osećam potrebu za toliko izduženim ekranima koji ne nude baš neku korisnu radnu površinu već su tu čisto da nabudže inče u datasheet-u. Iako moram da priznam da neki od takvih telefona poput Galaxy S8 izgledaju spektakularno, ja bih lično glasao pre za npr. bolje zvučnike nego za ekran veći samo po visini.

Kao korisnika jeftinijih telefona me prilično iritira stagnacija na tom polju. Kada sam pre dve godine kupio Xiaomi Redmi 3 oduvao je starije telefone čak i nešto više cene. Za isti taj novac dve godine kasnije se dobija veći broj u nazivu ali gotovo identičan telefon. Dobro, € za € se sada u proseku dobije 1GB rama više ali na svim ostalim poljima nema bitnog pomaka.

Poslednje ali ne i najmanje bitno, iritira me što su u mnogim telefonima ove godine izbacili klasični 3.5mm priključak za slušalice i uključili USB na 3.5mm adaptere... još mi samo jedan dongle fali da se vuče i mrsi po džepu. Jako glupa ideja.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke