Prikaz jedne poruke
Stara 27.10.2017, 12:40   #6
Marezz
Veteran
 
Član od: 20.10.2008.
Lokacija: Banana drzava | OS: Funtoo GNU+Linux
Poruke: 869
Zahvalnice: 208
Zahvaljeno 97 puta na 79 poruka
Određen forumom Re: SBC kao ruter ili server?

Citat:
bachi kaže: Pregled poruke
Šta je SBC sokoćalo? Prvi put čujem.

Aha, čika google kaže da su to single board računari.

Anyway... x86-64 procesor, batali ARM, ne ograničavaj sebe, obavezno 2 LANa 10/100/1000, kako je za kućnu upotrebu, ni Realteku ama baš ništa ne fali, ma šta god čuo, ja na poslu sam imao ruter sa 2 realtekove Gb kartice i 60 računara koji su izlazili na net preko njega i nikada ni jedan problem. Intel ti treba ako bi zaista imao 1Gb net kod kuće, pa da izvučeš svaki bit tog protoka.

Procesor obavezno da ima AES-NI instrukcije, jer pominješ VPN.

pfSense je BSD bazirana firewall distribucija i idealna je za takve stvari.

Takođe, možeš da staviš i neki type2 hipervizor (vmware esxi, hyper-v 2016 server koji je free, ili drugi), pa pod njim podigneš pfsense kao VM, a drugi vm neki linux distro da se igraš, itd...

Ako bi išao na ARM procesor, ne znam šta da ti kažem, tu se već n'razumem, znam da Linux može arm.
Hvala ti bachi, znaci mi puno tvoje iskustvo jer sam dosta citao po netu i svi pljuju po Realtek-u ko da je ne znam sta.. I ja bih najvise hteo x86-64 platformu ali kod nas nema nista normalno da se nadje da je povoljno i da ne trosi puno. Inace, najvise bih voleo da instaliram PfSense, ako ne moze to onda LEDE.

@Freško uf, blago tebi, taj APU2 merkam vec neko vreme Odakle to cigi samo, nije mi jasno, bas si super prosao
Marezz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke