Prikaz jedne poruke
Stara 13.10.2019, 3:25   #13387
jonathan
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.11.2006.
Poruke: 5.187
Zahvalnice: 948
Zahvaljeno 1.398 puta na 678 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

Tužno je da su uspjeli okupiti cijelu ekipu za El Camino koji je blago receno razocarenje.

Gledajuci cijelu BB seriju, četiri sezone Better Call Saul, i na to sve El Camino, kladio bih se u život da je Vince Gilligan imao bitnog pomagaca tokom snimanja Breaking Bad. El Camino nije nista više do jedne Better Call Saul epizode (od 2 sata). Nesto sto tu seriju odlikuje, jeste prazan hod, nedostatak progresa, glavni akter koji se ne mice sa mjesta pune četiri sezone gdje jedina stvar koja drzi pažnju jeste kvalitetna gluma.

Aaron Paul je odradio odlican posao dok sami razvoj priče postaje besmislen od samog pocetka. Pojedine odluke aktera u filmu pa i Pinkmana su totalno kontradiktorne.

Spoiler za El Camino:
Jesse nije pokusao da pobjegne niti jednom, cak i kada je imao pištolj u ruci? Maskirani policajci su mu dali trecunu novca umjesto da ga ne znam, zavezu za stolicu i ispale se? Brko je napustio stan da se druzi sa starcem zato sto.. ?? Kao da mu nije mogao reci f u. Ed (RIP) nije htio prebaciti Pinkmena zbog 1800$ niti je Jesse mogao prodati oružje, ili auto da izvuce 2K? Vec je logicni bilo, idi kriminalcima i moli za pare?? Ocekivao je da ce imati prednost okruzen pet kriminalaca? I naravno, najlogicnije je bilo, osobi koja ima 1mil u kešu, revolveraški obracun. A Jesse nije ni pokusao da nace ostatak love od brke.

Mislim da je isniman onako, na brzinu, sakupi sve koga mozes i snimi nesto. A to mi govori sto ni jedan glimac nije bio spreman da "kopira" ulogu iz BB. Bili su off, Jesse i Todd su bili mnogo mnogo deblji nego u seriji da mi je bilo tesko da ih povezem sa serijom.
jonathan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke