Prikaz jedne poruke
Stara 6.10.2009, 20:30   #12
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: Savet oko kupovine televizora (32')

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Posto su LCD televizorima dosta pale cene, da li je on dobra zamena za kucni lcd monitor? Recimo uzmem full hd lcd tv od recimo 37-42" Da li je on dobar za rad na racunaru ili je ipak dobri stari monitor jos uvek neprevazidjen?
U sustini mozes da radis sasvim OK ali obzirom na velicinu ekrana i rezoluciju jednostavno nije udoban za duzi rad posto bi morao da se priblizis zbog velicine slova i ikonica sto opet zna da bude nezgodno.
Probao sam malo, eto reda radi da surfujem na Full HD od 40'' ali sam brzo odustao jer mi nije bilo bas udobno.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Slika na TV-u je zaista fantasticna.Prikacio sam ga na iptv i svaki program izgleda odlicno sem onih fudbalskih,gde igraci jednostavno nisu ostri vec su nekako zamuceni,ali kada kamera zumira igraca slika je ziletski ostra.
Noviji (i skuplji) televizori tipa B651 i slicne kategorije imaju daleko bolje reseno osvezavanje koje kod njih iznosi 200Hz sto prilikom brzih scena koje su obicno izrazene kod sportskih desavanja ne izgledaju tako, kao sto ti rece zamuceno, dok su jeftiniji modeli to morali zarad cene da zrtvuju.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
Boje na defaultu su bile malo "izlizane" ali sam ih kalibrisao i sada izgledaju savrseno.Sliku mozete gledati po horizontali bukvalno po svih 180 stepeni.Boje se uopste ne gube kao i ostrina slike.
Dobro, ne preterujmo (), ipak LCD ne moze po uglu gledanja da se poredi sa plazmama ali je cinjenica da je ugao gledanja daleko bolji nego ranije. Ipak kada se izmesti sa pravca gledanja ne moze a da se ne primeti da to nije bas isto kao kada si ispred TV-a.
Sto se tice kalibrisanja, ne znam da li si to radio ali moj savet ti je da odes na neki forum tipa www.avforums.com ili www.avsforum.com i tamo nadjes parametre za najbolju kalibraciju tvog TV-a kako bi stvarno dobio najbolju sliku. Veruj mi isplati se malo potraziti jer ces dobti maksimalno podesenu sliku po svim pitanjima.

Citat:
Pharaon.92.bc kaže: Pregled poruke
I na kraju,mogu reci da me je TV odusevio i da se nisam pokajao sto sam ga uzeo tj. sto su ga kumovi uzeli za mene.
U stvari najbolji proizvod (TV) je onaj koji se tebi svidja. Da te dobro sluzi i sve najbolje.
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke