tema: DiRT Rally
Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2015, 16:05   #45
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.111
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: DiRT Rally

Probao sam igru danas, samo jedan stage u Švedskoj sa Focusom 2001 (moj omiljeni CMR kombo iz mlađih dana) i igra mi se zaista dopala.
Fizika je "taman", igra mi je odlično legla i prosto mami da kupim neki skupi džojped sa kvalitetnim analogom (a ne ove kineske krševe koje imam po gajbi) ili volan. Nažalost to neće skorije. A najveći deo vremena sam proveo po menijima i "čačkanju" podešavanja i automobila lol.
Ceo filing od glavnog menija igre do kraja prvog stejdža je bio odličan, jedva čekam da se otarasim obaveza na faksu da zabradim i zavonjam par dana uz igru. Ovo što sam do sada video je 10/10, uglavnom ako mi igra ne legne "na keca" - neće nikada. Podešavanja koja omogućavaju balansiranje između realizma i arkade su odlična i po defaultu su taman da se krene sa igrom za svakog ko je ranije igrao rally igre, dok se stekne osećaj za vozilo.
Takođe, zanimljivo je da sam mnogo bolje vozio sa kamerom iz kokpita nego sa chase cam. Verovatno sam jednostavio bio pažljiviji i sporiji.

Mislim da se isplati kupiti je i to ću i učiniti kada kasnije bude bila na nekom popustu, ovako mi je totalno nepristupačna. Ipak je ovo jedno od, je l' te, čuda industrije - uglavnom kad neki dev zastrani sa nekim igrama (Dirt igre) posle se teško vrate na stazu.

Ono što mi se posebno dopalo je mogućnost da se sve stavi na ultra low i tada igra izgleda kao čarapa ali radi i na mom kršu koji je i pre 3.5 godine kada je kupljen bio krš. Sjajno. Primetio sam i da ne "jaše" toliko CPU i da se maksimalno oslanja na GPU što je takođe sjajna vest pa sam mogao da podignem određene settingse na medium-high (teksture, vehicle detail i slično) tako da igra izgleda dosta bolje a radi solidno.

EDIT: Čak i ukleti-prokleti-smrdljivi AMD-ov dual graphics mod koji ne radi ni u jednoj igri radi u Dirt Rallyju i boostuje mi fps 40%. Prava PC igra.

Poslednja ispravka: doctor (23.12.2015 u 20:48)
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke