Prikaz jedne poruke
Stara 5.7.2008, 11:27   #18
zokocx
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.589
Zahvalnice: 917
Zahvaljeno 584 puta na 363 poruka
Određen forumom Re: [User review] WD Caviar WD3200AAKS 00B3A 320GB Single & RAID 0!

Citat:
Mean_Machine kaže: Pregled poruke
Kolika je cena ovog harda?
I posalji mi na pp gde si kupio da vidim da li ih ima.
Jedno pitanjece oko raid-a. Hteo bih da kupim karticu kontroler koji da pazarim? Ploca ima svoj kontroler ali ne bih polagao velike nade u isti (jer je u pitanju budzetska AM2 ploca).
P.S. Pitam ovo jer sam skupljao kes za novu graficku ali u medjuvremenu sam odlucio da investiram u nesto sto ce mi trajati duze a biti trajnije. Nisam instalirao ni jednu igru vec pola godine.
Ja sam kupio skoro cim su izasli i platio 5k din a sada su onda dosta pojeftinili... koju imas plocu tj. koji je SATA kontroler ?
Ako bas stvarno hoces nesto pro (ali nemas potrebe).
Pogledaj kontrolere od firme Areca (znaci na sebi imaju Intel pentium 3) ali zato cena im je mislim da je 100€ do 150€ ... pitao sam ja ljude ne isplati se to jedino ako neki bitniji server drzi itd.
Citat:
Ripper kaže: Pregled poruke
Ako misliš na WD 3200AAKS-00B3A cena je 3800...i stvarno deluje kao dušu-dao za RAID 0...

Kačim i ja rez kad stigne u ponedeljak..

E sad još jedno pitanjce... U slučaju menjanja ploče nekad kasnije a samim tim i southbridge-a na recimo ICH10... Podaci sa RAIDa 0 se svi gube? Ili ima šanse da se samo prebace oba harda na novu ploču, uz reinstall windowsa normalno?
Za Intelov chipset neznam , ali i onako ako ces menjati plocu onda mora i reinstal Win-a , a ostale podatke nekao backupuju ... tj. ako planiras da imas samo RAID0 hardove nije ti bas sigurno nedaj boze neki kvekne (nikad se nezna) i ode sve bolje kupi jos jedna i tamo drzi najbitnije stvari a ako se bas nesto desi lako ces.

Za premestanje sa kontrolera znam samo za Silllicon Image da moze ako je isti kao BIOS kontrolera a sad sta je to tacno

Inace hardovi su grobna tisina...
zokocx je offline   Odgovor sa citatom ove poruke