Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2022, 22:18   #306
DBrave
Starosedelac
 
Član od: 7.5.2006.
Lokacija: Lion
Poruke: 1.886
Zahvalnice: 461
Zahvaljeno 496 puta na 345 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Nisam se nikome licno obratio, vec generalno. Kukanje nije samo na ovom forumu, vec globalno.

I ja sam tako razmisljao ranije, ali to je pogresno.
Da li vredi nesto, to ne odredjujes ti vec zakon trzista, posto zivimo u kapitalizmu. Isto kao sto one Steam kartice ne vrede nista, ali tebi i jos nekome ipak vrede par centi.

Graficke odavno ne sluze samo za igre, vec i za ozbiljan rad, kao i za mining, znaci imaju tri potpuno razlicite i bitne namene.
Nije moguce da nesto sto ti mesecno donosi 150e kosta 400e u prodavnici. To ne postoji na planeti. Ono sto se tada desava je da prvo radnici u tim prodavnicama pokupe sve te karte za sebe.

Cene su rasle i rasle, i tacno se vec skoro godinu dana vrednost kartice odredjuje po tome koliko MH/s daje u Etheriumu, a ne koliko fps-a u igrama.

Moj dobronamerni savet je bio da neko ne ceka da kartica padne sa 1000 na 500e, vec da je uzme za 1000 i iskopa tih 500.
Ili neka uzme PS5 ili Xbox S/X jer dugo nece biti bolje na GPU trzistu.

Pisem jer znam koliko na ovom forumu ima ljudi koji vole da se igraju, i nadaju se jako dugo da ce trziste da se stabilizuje, a ono je samo gore i gore, i ko zna do kada ce tako.
Cak i taj ETH prelaz na POS ce po svemu sudeci da se odlozi bar za kraj 2022, ako ne i duze..
DBrave je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke