Prikaz jedne poruke
Stara 12.5.2008, 1:49   #1
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom A Tale of Two Kingdoms

Pre par meseci neko je na forumu TellTale Games (firme koja stoji iza novog serijala Sam & Max), u temi koja je preteča naše "Pogodi avanturu", postavio kao pitanje jednu zanimljivu igru. Grafika je bila kao iz sredine devedesetih, pomalo kartunolika, sa jakim elementom fantastike. Avantura je delovala strašno poznato, ali niko od dosta brojnih učesnika nije znao o čemu je reč.
Na kraju se ispostavilo da je igra iz 2007. godine (), i da se zove "A Tale of Two Kingdoms".

Nisam se nešto preterano zainteresovao, na igru sam zaboravio, a danas nekako naleteh na zvanični sajt firme Crystal Shard koja stoji iza ovog projekta. Najpre sam se
prijatno iznenadio videvši da je igra potpuno besplatna i da se može skinuti, a onda sam pročitao par recenzija i video da je poprilično masivan download (96 MB) - neizbežan.

Igra je napravljena po uzoru na čuvene avanture serije King's Quest (reč je, dakle, o bajkovitoj avanturi) i na njih liči i vizuelno i po tematici. Nema glasova (ipak je reč o amaterskoj igri), ali ima muziku, titlove, dopadljivu grafiku (sa puno kolorita, pomalo kao za decu) i (kažu) odličnu radnju i zagonetke.

Da vam ne bih prepričavao radnju igre (nisam je još ni skinuo), skoknite ovde i pročitajte o čemu se radi.

Adresa oficijelnog sajta (gde imate i linkove za skidanje) je http://crystalshard.net/atotk.php.

Preporuke svima, a naročito ljubiteljima starih "Sijerinih" avantura.


zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku zoran845 na korisnoj poruci:
Bart Starr (16.5.2008), GaleOm (12.5.2008), Nash Knight (12.5.2008), Shlaymara (12.5.2008)