Prikaz jedne poruke
Stara 4.9.2011, 2:06   #79
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dual boot Linux + Win7 na dva HDD-a, potrebna pomoć

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Sad sam pogledao, ima 50 stranica koje se procitaju za pola sata jer su pola komande koje naravno ne citas nego ih primenis tek kad ti trebaju. Jer tebi kao pocetniku rada u konzoli nista ne znaci da inaucis komande napamet, nego ih vremenom ucis. Nakon toga znas okvirno redosled i sta sve treba raditi. A ti si ovde izgubio sate i sate restartujuci komp i pitajuci nas. Jednom ces ga morati procitati ako hoces da koristis Arch, hteo ti to ili ne.
Nije problem u čitanju, što se toga tiče spreman sam da učim i da čitam, ali niko se nije naučen rodio i jedini razlog što sam htio da ubrzam proceduru instalacije i svu ovu priču oko komandi je to što mi je bilo nezgodno paliti laptop da bih čitao šta piše na wikiju i izvršavao komande na desktopu na kom je Arch instaliran. Da sam imao štampač lako bih to sredio, odštampam vodič i gotova stvar, ali nemam ga i zato sam htio na brzinu pohvatati samo stvari koje me trenutno zanimaju. Naravno, tu će biti sigurno još gomila pitanja i nedoumica, ali i tada ću prvo ću konsultovati vas a ne wiki. Ne zato što "ne vjerujem" wikiju nego zbog činjenice da je većina odgovora i opisa na njemu sterilna i stereotipna a ovako na forumu imam direktan feedback ljudi koji već koriste Arch, koji znaju o njemu više od mene ali koji u isto vrijeme nisu tu da mi "daju instrukcije a da ja ne čitam ništa sa wikija", nego su mi potrebni da uprostim i probleme i rješenja, bez nepotrebnih detalja, opisa i dosadnih "odlazaka u širu tematiku". Npr. na wikiju ne piše da je update server iz Velike Britanije jedan od najčešće korištenih i najažurnijih, a to sam ovdje uspio da zaključim kad ste mi rekli da njega koristim u mirrorlist-u. Razumijete šta želim reći? Vodič je ipak pisan jednokratno mrtvo slovo na papiru, a suštinske stvari se razmjenjuju između živih aktivnih korisnika

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Sam Arch Wiki je odlicno organizovan, a ti je i forum. Ne znam da li postoji problem koji nisam uspeo da resim uz pomoc njih, a ako bas nema, onda su tu drugi forumi.
Kao što rekoh, učenja se ne plašim i stvarno vam se svima od srca zahvaljujem na posvećenom vremenu i strpljenju - sve što želim je da mi instalacija i komande koje se koriste uđu "pod ruku" i postanu dio rutine kad budem instalirao Arch i na druge kompjutere. Za takvo nešto će mi trebati i znanje, i wiki, i komande, ali i vaša pomoć, jer, kao što rekoh u gornjem dijelu posta, draže mi je kad dobijem feedback od nekoga ko već koristi Arch nego od nekog "plaćenog autora" koji je napisao sve "nadugo i naširoko" bez pretjerane potrebe za tim.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke