Prikaz jedne poruke
Stara 31.8.2011, 19:53   #32
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Dual boot Linux + Win7 na dva HDD-a, potrebna pomoć

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Pa uradi reinstall to ti je najjednostavnije. Selekciju vrsis sa space. Izaberi base i base-devel. Za reinstall ti treba 15min, ionako nisi nista podesavao...
A to sa DEAMONS je stvarno čudno, ne razumem zašto nema ničeg.
Reinstalirao sam ga sa SVIM paketima, dakle BASE + BASE DEVEL i svi drugi paketi selektovani sa space-om, i nakon pokušaja apdejta dobijem sljedeće:



Dakle, i dalje neće da se konektuje.

Citat:
blast beat kaže: Pregled poruke
Ovde imas primer kako treba rc.conf da izgleda. Ako nije takav, nesto nije instalirano kako treba.
Tako mi izgleda nakon reinstalacije, i džaba je, opet isto.

Citat:
ivance95 kaže: Pregled poruke
Ako već planiraš OB da instaliraš, mogao bi da razmisliš o Arch Bang. Dolazi skoro potpuno konfigurisam, koristi iste repo-e, možeš da koristis isti wiki, programe... u suštini je to konfigurisan Arch...
A mogao bi i Ubuntu, i Mint, i Puppy, ali njih sam već koristio...i radili su kako Bog zapovijeda...

Citat:
Neky kaže: Pregled poruke
Nemoj reinstalirati ako se lepo podiže iz GRUBa, nema potrebe Otvori rc.conf nekim tekstualnim editorom pod root nalogom (sudo nano /etc/rc.conf) i unesi daemone koji treba da budu startovani. Kod mene to izgleda ovako, prilično minimalno:

Kod:
DAEMONS=(hwclock @network @dbus alsa slim)
i recimo da će posle restarta mreža proraditi. Posle toga zvekni
Kod:
sudo pacman -S base
i posle toga enter da odabereš sve pakete iz BASE grupe.

Kad ovako sve ispričam sam sebi mora da radi
Pokušao sam ovo prije reinstalacije i ništa se nije promjenilo, evo čak i sada na novoinstaliranom Archu kad kopiram ovo tvoje u svoj DAEMONS ne dešava se nikakva promjena. Vidi sliku gore. Ne znam šta da radim. Mreža preko rutera radi na Win7 i dalje, sa njega kucam upravo. Pojma nemam šta se dešava.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke