tema: JDownloader
Prikaz jedne poruke
Stara 26.10.2008, 8:28   #1
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Exclamation JDownloader

Ovo je prvi iz niza postova o JDownloader-u, programu za preuzimanje fajlova sa share servera, programu koji ima sve veću popularnost, open source tipa, koji ima Support Forum ali je on bazično na nemačkom jeziku (ima doduše i englesku sobu) i dosta je haotičan, tako da se teško prati. Pored toga, za najbanalnije stvari, upućuje na Wikipedia-u, što mi je dojadilo, a i tamo je pomoć na nemačkom i engleskom.

Zamislio sam ovo kao Forumsku aktivnost članova, koji bi iskomentarisali sve sekcije iz JD-jeve konfiguracije, i time stvorili celoviti help, gde bi sve bilo dostupno na jednom mestu. Molim i moderatore da se uključe u ovo u smislu organizovanja ovih postova, hoće li to biti posebna tema sa 17 pod tema ukupno, ili neki drugi vid, smisliće već oni, a kako bi se nakon izvesnog vremena od svega toga mogao stvoriti celoviti prikaz konfigurisanja JD-a u XP-u.

Od ovoga forum može samo profitirati, u smislu posećenosti, a stvarno bi me baš i zanimalo da li se posećenost popravila i u kom iznosu. Da se razumemo, ne trebaju mi nikakve zasluge, čista radoznalost jesam li u pravu što se tiče ukupnih impresija o JD-u.

Dakle, u postovima će biti postavljene sekcije iz JD-jeve konfiguracije, onako kako su postavljene u njemu, i neće uopšte biti teško za snalaženje. U određenom postu ljudi koji ga koriste iznosiće svoje utiske, predloge i tehnička objašnjenja kako bi trebalo da izgleda JD konfiguracija u XP-u.

NAPOMENA:Nisam odmah napomenuo, no želeo bih da forumaši ovo dožive kao akciju i da ne spamuju. Ukupno je 17 postova, svaki je vezan za konkretnu sekciju ili Tab iz sekcije, a očekujem od ljudi koji ga koriste i poznaju tehničke detalje, da daju objašnjenja (komentare) za sve stavke iz konkretnog Taba (sekcije), i da JD bude na taj način upoznat do kraja. Takođe očekujem da se svi postovi skupe na jedno mesto, u tom smislu sam i uputio zahtev jednom od moderatora, i administratora, a razdvojeni su radi veće preglednosti i konkretnosti kod eventualnih odgovora. Možda bi bio dovoljan i jedan, ali bi on sigurno bio nepregledan.
Naravno da ovo nije prvi post o JD-u, ima već jedan na forumu,

http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=32736

ali skidam kapu svakom ko se tamo snađe. Naprosto je nepregledno, a i ima svega i svačega, nije posvećen isključivo JD-u. Dalje, ne bih želeo da ovo neko shvati kao kovanje u zvezde JD-a; ja ga koristim više od pola godine i završio mi je ogroman posao, te se, možda, na ovo može gledati i kao oblik zahvalnosti, jer me nedostatak znanja sprečava da se priključim ovom Open source projektu. Ima i drugih downloder-a, koji su možda i bolji od njega, no ne bih se upuštao u takve ocene, naprosto jer nisam kompetentan. Ono što pleni kod njega, je visok stepen automatizma, te je kao stvoren za ljude sa skromnijim znanjima, u koje i ja spadam.

Poslednja ispravka: Suad Novic (26.10.2008 u 12:21) Razlog: Pojašnjavanje
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Suad Novic na korisnoj poruci:
nikola s (26.10.2008), Srki708 (31.1.2011)